Hakerzy celują w telewizory LG. Jak się chronić?

Jeżeli posiadacie telewizory LG to zalecamy aktualizację oprogramowania do najnowszej wersji, ponieważ istnieje ryzyko przejęcia kontroli nad Waszym urządzeniem przez hakerów.

Hakerzy celują w telewizory LG. Jak się chronić?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Specjaliści z firmy Bitdefender wykryli słabości w systemie WebOS w telewizorach marki LG, które umożliwiają hakerom przejęcie nad nimi kontroli. Problem ten dotyczy również osób korzystających z nich w Polsce.

Hakerzy mogą kontrolować telewizory LG

Hakerzy są w stanie przejąć kontrolę nad telewizorami LG. Eksperci odkryli, że wersje systemu WebOS od 4 do 7 zawierają błędy zabezpieczeń, które pozwalają uzyskać dostęp do głównego konta systemowego po obejściu systemu autoryzacji. Wszystkie informacje dotyczące tego, jak przeprowadzany jest atak oraz szczegółowe identyfikatory podatności, znajdują się na blogu Bitdefender.

Podatność telewizorów wynikała z kilku błędów w systemie zabezpieczeń. Napastnicy mogli pominąć system autoryzacji, dodać nowego użytkownika do systemu telewizora, zwiększyć swoje uprawnienia oraz wykonywać polecenia poprzez manipulowanie biblioteką odpowiedzialną za odtwarzanie muzyki. To pozwalało na dodawanie autoryzowanych poleceń.

LG opublikowało poprawki

Atak jest możliwy do przeprowadzenia na telewizorach dostępnych online. Myślicie, że takich urządzeń jest niewiele? To błędne przekonanie. Badacze przeszukali sieć i znaleźli ponad 90 tys. telewizorów, które mogą stać się celami ataku, w tym ponad 800 w Polsce.

Telewizory LG z systemem WebOS, które zostały wykryte online, są już chronione dzięki aktualizacjom oprogramowania wydanym przez producenta w marcu 2024 roku. Jeśli używacie tego typu sprzętu, warto zaktualizować jego oprogramowanie do najnowszej wersji, aby zabezpieczyć się przed możliwością ataków hakerów.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.