Hakerzy celują w telewizory LG. Jak się chronić?

Hakerzy celują w telewizory LG. Jak się chronić?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

17.04.2024 10:52, aktual.: 17.04.2024 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli posiadacie telewizory LG to zalecamy aktualizację oprogramowania do najnowszej wersji, ponieważ istnieje ryzyko przejęcia kontroli nad Waszym urządzeniem przez hakerów.

Specjaliści z firmy Bitdefender wykryli słabości w systemie WebOS w telewizorach marki LG, które umożliwiają hakerom przejęcie nad nimi kontroli. Problem ten dotyczy również osób korzystających z nich w Polsce.

Hakerzy mogą kontrolować telewizory LG

Hakerzy są w stanie przejąć kontrolę nad telewizorami LG. Eksperci odkryli, że wersje systemu WebOS od 4 do 7 zawierają błędy zabezpieczeń, które pozwalają uzyskać dostęp do głównego konta systemowego po obejściu systemu autoryzacji. Wszystkie informacje dotyczące tego, jak przeprowadzany jest atak oraz szczegółowe identyfikatory podatności, znajdują się na blogu Bitdefender.

Podatność telewizorów wynikała z kilku błędów w systemie zabezpieczeń. Napastnicy mogli pominąć system autoryzacji, dodać nowego użytkownika do systemu telewizora, zwiększyć swoje uprawnienia oraz wykonywać polecenia poprzez manipulowanie biblioteką odpowiedzialną za odtwarzanie muzyki. To pozwalało na dodawanie autoryzowanych poleceń.

LG opublikowało poprawki

Atak jest możliwy do przeprowadzenia na telewizorach dostępnych online. Myślicie, że takich urządzeń jest niewiele? To błędne przekonanie. Badacze przeszukali sieć i znaleźli ponad 90 tys. telewizorów, które mogą stać się celami ataku, w tym ponad 800 w Polsce.

Telewizory LG z systemem WebOS, które zostały wykryte online, są już chronione dzięki aktualizacjom oprogramowania wydanym przez producenta w marcu 2024 roku. Jeśli używacie tego typu sprzętu, warto zaktualizować jego oprogramowanie do najnowszej wersji, aby zabezpieczyć się przed możliwością ataków hakerów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)