Hitachi prezentuje interfejs rodem z Raportu Mniejszości [wideo]

Rozwiązania stosowane obecnie już wkrótce będą przestarzałe, najlepszym tego dowodem jest koncept interfejsu opracowanego przez firmę Hitachi. Japończycy uważają, że w niedalekiej przyszłości większość urządzeń będziemy obsługiwać za pomocą gestów. Bez dotyku.

Hitachi prezentuje interfejs rodem z Raportu Mniejszości [wideo]
Paweł Żmuda

Rozwiązania stosowane obecnie już wkrótce będą przestarzałe, najlepszym tego dowodem jest koncept interfejsu opracowanego przez firmę Hitachi. Japończycy uważają, że w niedalekiej przyszłości większość urządzeń będziemy obsługiwać za pomocą gestów. Bez dotyku.

Hitachi pracuje nad rozwiązaniem widocznym na poniższym klipie od około dwóch lat. Impulsem do prezentacji interfejsu był Kinect, którym chwali się Microsoft. Wszystko to, co widzimy na filmie ma pojawić się na rynku już w połowie przyszłego roku, kiedy Hitachi wprowadzi do sklepów jeden ze swoich nowych telewizorów.

Japońscy inżynierowie uważają, że interfejs sprawdzi się nie tylko w desktopowych komputerach czy telewizorach, lecz także na przykład w medycynie. Główną zaletą produktu ma być możliwość bezdotykowej obsługi., przydatna chociażby w trakcie skomplikowanych operacji wymagających całkowitej sterylności.

Niestety, poza zapierającą dech w piersiach prezentacją nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących cen urządzeń obsługujących nowy interfejs. Możemy jedynie podejrzewać, że nie jest to zabawa dla najbiedniejszych.

Rzuć także okiem na nasze zestawienie najlepszych dodatków do modyfikowania interfejsu Firefoxa.

Źródło: akihabaranews

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.