HummingBoard czyli Raspberry Pi na sterydach. Co oferuje ten miniaturowy komputer?

Miniaturowe komputery są dla pomysłowych majsterkowiczów niczym zestaw Lego – ich wykorzystanie jest ograniczone jedynie wyobraźnią. Choć na rynku poza najpopularniejszym Raspberry Pi jest wiele tego typu urządzeń, pojawiło się nowe, które wydaje się bardzo interesującą propozycją. Czym wyróżnia się HummingBoard?

HummingBoard
HummingBoard
Łukasz Michalik

Wydajniejsze od Raspberry Pi

Dwa lata po premierze Raspberry Pi na rynku pojawił się sprzęt, który wydaje się ciekawą alternatywą. Dzięki zastosowaniu tej samej platformy sprzętowej HummingBoard nie sprawi problemów z kompatybilnością, jednak oferuje znacznie więcej od dwuletnich „malinek”.

HummingBoard w najsłabszej, kosztującej 45 dolarów wersji to jednordzeniowy procesor ARM Cortex-A9 1 GHz, grafika GC880 ze wsparciem dla OpenGL i 512 MB pamięci RAM DDR3. Zamiast pamięci wewnętrznej jest czytnik kart microSD. Urządzenie zostało wyposażone w gniazdo HDMI 1.4, dwa gniazda USB 2.0, port Ethernet 10/100, łącze CSI-2 służące do podłączenia kamery i interfejs GPIO.

Meet the HummingBoard - an overview

Trzy modele

Wydajniejsza wersja, kosztująca 75 dolarów wyróżnia się 1 GB RAM-u oraz mocniejszym dwurdzeniowym procesorem. Za 100 dolarów możemy kupić topowy model HummingBoard, w którym znajdziemy gniazdo Gigabit Ethernet, grafikę GC2000, wsparcie dla LVDS, dodatkowe złącza mSATA II, PCI Express i IR oraz gniazdo mikrofonowe.

W artykule wykorzystałem informacje z serwisów Gizmag, Ars Technica i Engadget.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (18)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.