HummingBoard czyli Raspberry Pi na sterydach. Co oferuje ten miniaturowy komputer?

HummingBoard czyli Raspberry Pi na sterydach. Co oferuje ten miniaturowy komputer?

HummingBoard
HummingBoard
Łukasz Michalik
08.07.2014 11:18, aktualizacja: 08.07.2014 11:46

Miniaturowe komputery są dla pomysłowych majsterkowiczów niczym zestaw Lego – ich wykorzystanie jest ograniczone jedynie wyobraźnią. Choć na rynku poza najpopularniejszym Raspberry Pi jest wiele tego typu urządzeń, pojawiło się nowe, które wydaje się bardzo interesującą propozycją. Czym wyróżnia się HummingBoard?

Wydajniejsze od Raspberry Pi

Dwa lata po premierze Raspberry Pi na rynku pojawił się sprzęt, który wydaje się ciekawą alternatywą. Dzięki zastosowaniu tej samej platformy sprzętowej HummingBoard nie sprawi problemów z kompatybilnością, jednak oferuje znacznie więcej od dwuletnich „malinek”.

HummingBoard w najsłabszej, kosztującej 45 dolarów wersji to jednordzeniowy procesor ARM Cortex-A9 1 GHz, grafika GC880 ze wsparciem dla OpenGL i 512 MB pamięci RAM DDR3. Zamiast pamięci wewnętrznej jest czytnik kart microSD. Urządzenie zostało wyposażone w gniazdo HDMI 1.4, dwa gniazda USB 2.0, port Ethernet 10/100, łącze CSI-2 służące do podłączenia kamery i interfejs GPIO.

Meet the HummingBoard - an overview

Trzy modele

Wydajniejsza wersja, kosztująca 75 dolarów wyróżnia się 1 GB RAM-u oraz mocniejszym dwurdzeniowym procesorem. Za 100 dolarów możemy kupić topowy model HummingBoard, w którym znajdziemy gniazdo Gigabit Ethernet, grafikę GC2000, wsparcie dla LVDS, dodatkowe złącza mSATA II, PCI Express i IR oraz gniazdo mikrofonowe.

W artykule wykorzystałem informacje z serwisów Gizmag, Ars Technica i Engadget.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)