Intel pokazuje, ile rdzeni pomieści procesor

Dwu-, cztero-, a nawet sześciordzeniowe procesory nikogo dzisiaj nie dziwią. Jednak Intel podnosi poprzeczkę i pokazuje, że na niewielkim kawałku krzemu można zmieścić znacznie więcej.

Intel pokazuje, ile rdzeni pomieści procesor
Grzegorz Nowak

17.11.2011 | aktual.: 11.03.2022 09:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dwu-, cztero-, a nawet sześciordzeniowe procesory nikogo dzisiaj nie dziwią. Jednak Intel podnosi poprzeczkę i pokazuje, że na niewielkim kawałku krzemu można zmieścić znacznie więcej.

Oto Knight's Corner, nowy procesor Intela z serii układów o architekturze MIC (Many Integrated Core). Potężny kawał elektroniki posiada 50 rdzeni, a jego moc obliczeniowa wynosi 1 teraflops. Taki procesor z pewnością uciągnąłby Battlefielda 3 na najwyższych ustawieniach i pozwalał na ultraszybką obróbkę filmów bez najmniejszych problemów.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/11/knightscornerteraflopshi3155583.jpg)

Niestety jak na razie tego typu układy nie trafią do sprzedaży, ponieważ Intel celuje z nimi w konkretną grupę konsumentów. Procesor będzie wykorzystywany przez superkomputery do wymagających zadań w rodzaju tworzenia modeli metrologicznych, symulacji zwijania białka oraz wytrzymałości i właściwości materiałów.

Zresztą nawet najbardziej wymagającym graczom i użytkownikom komputerów jeszcze długo nie będzie potrzebny aż taki potwór. Do większości zadań wystarczą w zupełności dostępne na rynku układy oraz nadchodzące nowości. Poza tym trudno sobie wyobrazić, jak astronomiczną cenę osiągałby Knight's Corner na rynku.

Źródło: dvice.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.