Internet Explorer na Linuksie

Czy jedna z najpopularniejszych aplikacji, w dodatku produkt Microsoftu, który wg wielu uznawana jest za najmniej bezpieczną przeglądarkę internetową, znalazła by zapotrzebowanie wśród użytkowników Linuksa? Z jednej strony tak, z drugiej natomiast nie, tylko ciężko ocenić których by było więcej.

Internet Explorer na Linuksie
Łukasz Jasiński

Czy jedna z najpopularniejszych aplikacji, w dodatku produkt Microsoftu, który wg wielu uznawana jest za najmniej bezpieczną przeglądarkę internetową, znalazła by zapotrzebowanie wśród użytkowników Linuksa? Z jednej strony tak, z drugiej natomiast nie, tylko ciężko ocenić których by było więcej.

Internet Explorer, przynajmniej w wersji poniżej 8 jest aplikacją, która wręcz w ogóle nie przestrzega standardów. Wielu webmasterów korzysta codziennie z systemu Linux, jednak aby sprawdzić czy ich strona działa poprawnie na IE potrzebują tej aplikacji. Rozwiązania są dwa - albo IE na Linuksa (od niedawna można także go emulować), bądź przestrzeganie standardów, jednak zanim nastąpi to drugie, czyli wydanie Internet Explorer 8 i zastąpienie przez użytkowników nią starej wersji potrwa kilka lat (obecnie wielu użytkowników korzysta z IE6).

Wiele stron internetowych jest poprawie wyświetlanych jedynie przy użyciu IE, oczywiście z wyżej wymienionego powodu, jednak ich liczba z dnia na dzień spada. Innym powodem mogą być aplikacje webowe Microsoftu, które wymagają użycia firmowej przeglądarki. Trzeba także wziąć pod uwagę wielu użytkowników tanich i słabych laptopów, którzy "zmuszeni" są do korzystania z systemu operacyjnego Linux, ponieważ Windows nie nadaje się na ich maszyny. Wielu z nich przyzwyczaiło się do korzystania z IE.

Po innej stronie stoją tzw. fanatycy Linuksa i Open Source, którzy taki pomysł by wyśmiali, zresztą nawet jeżeli takowa aplikacja by się na ich system pojawiła i tak by z niej nie korzystali.

Źródło: http://idg.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.