Jak korzystać z eksperymentalnych funkcji Google Chrome?

Probówka (Fot. SXC)
Probówka (Fot. SXC)
Przemysław Muszyński

16.09.2010 15:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google dodał do Chrome kilka ciekawych, eksperymentalnych funkcji. Niestety ich uruchomienie nie jest takie proste. Na szczęście nowe wersje Chromium zawierają ułatwienia pozwalające rozwiązać ten problem.

Google dodał do Chrome kilka ciekawych, eksperymentalnych funkcji. Niestety ich uruchomienie nie jest takie proste. Na szczęście nowe wersje Chromium zawierają ułatwienia pozwalające rozwiązać ten problem.

Użytkownicy Chrome, żeby korzystać z wynalazków Google Labs, muszą najpierw je uaktywnić. W zależności od używanej wersji przeglądarki robi się to różnie.

Osoby korzystające z Chromium (czyli testowej wersji programu) mają ułatwione zadanie. W tej wersji wystarczy wpisać about:labs w pasku adresu.

Przenosi to internautę na stronę Laboratorium, gdzie musi zezwolić programowi na korzystanie z eksperymentalnych funkcji. Następnym krokiem jest kliknięcie Enable.

Po tym zabiegu eksperymentalne dodatki można uruchamiać już bez żadnych problemów.

Obraz
© [źródło](http://vbeta.pl/images//2010/09/labs.jpg)

Po uruchomieniu Laboratorium powinna pojawić się lista pozycji, które możemy przetestować. W moim przypadku zawierała ona oszałamiającą liczbę funkcji - zero ;).

Sądząc z informacji w Sieci, liczba ta zależy od wersji Chromium. Nowe funkcje uruchamia się w identyczny sposób jak samo Laboratorium.

Użytkownicy wersji finalnych mają trudniejsze życie. Aby włączyć dodatki, należy ręcznie „oflagować” program.

Robi się to w następujący sposób: trzeba najechać myszką na skrót przeglądarki na pulpicie, kliknąć prawym przyciskiem i wybrać Właściwości.

Następnie trzeba dopisać do ścieżki, do której prowadzi skrót, odpowiednią instrukcję. Np. --enable-vertical-tabs uruchamia boczne karty.

Listy komend można znaleźć za pomocą Google'a. Jedna z nich znajduje się tu.

Szukasz ciekawych rozszerzeń do Chrome? Sprawdź listę 10 najlepszych dodatków do Chrome, które ochronią Twoją prywatność.

Źródło: Lifehacker

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)