Jak łatwo i szybko zoptymalizować Windows pod gry?

Nie możesz/nie chcesz (niepotrzebne skreślić) kupić nowego i super szybkiego PC, który da radę nawet najbardziej wymagającym grom, np. Crysisowi? Nic nie szkodzi. W przyspieszeniu działania systemu pomoże nam Game Booster.

gbbanner
gbbanner
Adam Kaczmarek

08.08.2009 | aktual.: 15.01.2022 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie możesz/nie chcesz (niepotrzebne skreślić) kupić nowego i super szybkiego PC, który da radę nawet najbardziej wymagającym grom, np. Crysisowi? Nic nie szkodzi. W przyspieszeniu działania systemu pomoże nam Game Booster.

Najpierw chcę polecić poradniki "Optymalizacja Visty" oraz "Przyśpieszamy Windows o 200% - Konserwacja i inne porady?", które pomogą nam wycisnąć z systemu jak najwięcej. Po zapoznaniu się z powyższymi tekstami przejdźmy do dalszej części artykułu.

Jak to zrobić?

1. Najpierw pobieramy aplikację z oficjalnej strony a następnie, po instalacji, uruchamiamy.

  1. Po uruchomieniu klikamy Switch to Gamind Mode (Przełącz na Tryb Grania).

GameBooster zatrzyma niepotrzebne aplikacje oraz usługi (tj. Pasek boczny Windows, Usługę Bufor wydruku, Interfejs Aero itp.) na czas grania, zwiększając ilość wolnej pamięci RAM i obniżając użycie CPU.

  1. Po zakończeniu procesu, minimalizujemy aplikację i uruchamiamy grę.
  1. Kiedy już skończymy grać wystarczy nacisnąć Back to Normal Mode (Wróć do Trybu Normalnego).
game-img-03
game-img-03

Wszystkie aplikacje i usługi zostaną uruchomione ponownie.

Dzięki GameBooster można zyskać na płynności rozgrywki. Nie są to drastyczne wzrosty wydajności o 50 fps, ale zawsze lekką różnicę można odczuć.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.