Jak przewieźć 300 osób naraz? Chińczycy znają odpowiedź

To proste - wystarczy podstawić autobus miejski. Na ulice Pekinu wkrótce trafi najdłuższy pojazd tego typu, który z łatwością pomieściłby wszystkich obrońców Sparty.

Fot. leg0fenris, Flickr.com, CC license
Fot. leg0fenris, Flickr.com, CC license
Maciek Kurek

20.01.2012 09:00

To proste - wystarczy podstawić autobus miejski. Na ulice Pekinu wkrótce trafi najdłuższy pojazd tego typu, który z łatwością pomieściłby wszystkich obrońców Sparty.

Kierowcy jeżdżący po centrach miast często narzekają na autobusy komunikacji miejskiej, nazywając je zawalidrogami. Jeżeli również irytują Was przegubowce, powinniście mieć nadzieję, że chiński koncern Youngman nie wprowadzi swojego nowego dziecka na polskie ulice.

Youngman JNP6250G
Youngman JNP6250G

Model o wdzięcznej nazwie JNP6250G łatwiej nazwać pociągiem na kołach niż autobusem. Pojazd liczy sobie 25 metrów długości, czyli mniej więcej tyle samo, ile 7 samochodów miejskich ustawionych jeden za drugim. Do środka można dostać się przez jedne z pięciorga drzwi. Co ciekawe, wewnątrz autobusu znajduje się tylko 40 miejsc siedzących. Pozostała przestrzeń to miejsca stojące dla – bagatela - 260 pasażerów.

Youngman JNP6250G
Youngman JNP6250G

Ten gigant został zaprojektowany z myślą o wielomilionowych metropoliach, takich jak Pekin. Potrafi rozwinąć maksymalną prędkość 80 km/h i zapewne nie zachwyca zwrotnością. Nie wiem, jak wygląda kontrola biletów w Chinach, ale prawdopodobnie tamtejsi kanarzy nie są zachwyceni perspektywą sprawdzania biletów blisko 300 pasażerom.

Źródło: DVICE

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.