Jak skonwertować prezentację PowerPoint do pliku wideo?

PowerPoint jest jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi do tworzenia prezentacji. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy chcemy odtworzyć prezentację na komputerze, który nie posiada zainstalowanego pakietu biurowego. Takich sytuacji możemy uniknąć dzięki skonwertowaniu naszej prezentacji, do formatu wideo.

Jak skonwertować prezentację PowerPoint do pliku wideo?
Paweł Cebula

PowerPoint jest jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi do tworzenia prezentacji. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy chcemy odtworzyć prezentację na komputerze, który nie posiada zainstalowanego pakietu biurowego. Takich sytuacji możemy uniknąć dzięki skonwertowaniu naszej prezentacji, do formatu wideo.

Przygotowanie dobrej prezentacji zajmuje sporo czasu. Każdemu z nas zależy na tym, aby wypaść jak najlepiej przed innymi osobami. Nasze plany mogą pokrzyżować jednak niezależne od nas czynniki, jak np. brak zainstalowanego pakietu biurowego Microsoft Office, czy OpenOffice.

W sytuacji, gdy nasz komputer nie będzie urządzeniem z którego ma być odtwarzana prezentacja, a dodatkowo nie mamy pewności czy wspomniany pakiet jest zainstalowany na komputerze, powinniśmy przygotować drugą wersję prezentacji. Najlepiej, gdyby miała ona rozszerzenie jakiegoś popularnego formatu wideo.

Obraz
© [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2010/02/Prezentacjaustawienia.jpg)

Część z Was na pewno zastanawia się, w jaki sposób można skonwertować prezentację w formacie PPT do pliku wideo. Przykładowym programem jest Acoolsoft PPT to Video Free. Jak sama nazwa wskazuje, program jest darmowy i pozwala na konwersje do formatów WMV, ASF, MKV i MOV - są one natywnie odtwarzane przez większość systemów operacyjnych.

Obraz
© [źródło](http://lajfmajster.pl/images/2010/02/konwertowanie.jpg)

Po zainstalowaniu programu uruchamiamy go i importujemy wybraną prezentację (przycisk Add). Po kliknięciu dalej otrzymamy możliwość konfiguracji ustawień wideo. Na tym etapie określamy format wyjściowy, rozdzielczość, jakość dźwięku i inne istotne parametry.

Program pozwala również na konfigurację ustawień wyglądu - wielkości marginesów, kolorów wypełnienia.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.