Jak zmienić wygląd Windows XP?

Windows XP miał swoją premierę pod koniec 2001 roku. Jednym z elementów, który znudził się chyba wszystkim użytkownikom, jest interfejs graficzny. Osoby, które nie zamierzają zbyt szybko przesiąść się na Windows Vista, czy Seven być może chciałyby nieco odświeżyć swój system. Jak zmienić wygląd Windows XP?

Zmień wygląd Windows XP
Zmień wygląd Windows XP
Paweł Cebula

Windows XP miał swoją premierę pod koniec 2001 roku. Jednym z elementów, który znudził się chyba wszystkim użytkownikom, jest interfejs graficzny. Osoby, które nie zamierzają zbyt szybko przesiąść się na Windows Vista, czy Seven być może chciałyby nieco odświeżyć swój system. Jak zmienić wygląd Windows XP?

Standardowo ten najpopularniejszy na świecie system operacyjny oferuje niezbyt zaawansowane możliwości modyfikacji wyglądu. Do dyspozycji użytkownika oddano trzy gotowe schematy, które praktycznie różnią się tylko kolorem belek tytułowych okien, paska zadań i kilkoma innymi detalami. Co prawda możemy jeszcze zmienić ikonki, tapetę, czy wygaszacze ekranu, ale nadal jest to ten sam stary Windows XP.

Przez szereg lat od momentu premiery Windows XP powstały dziesiątki sposobów i aplikacji, które pozwalają na wprowadzenie licznych modyfikacji w wyglądzie tego systemu. Wybór jest naprawdę szeroki, a efekt końcowy zależeć będzie przede wszystkim od nas samych.

  • Window Blinds(http://http://www.stardock.com/products/windowblinds/)photo position=\inside\93170/photoZdecydowany lider w kategorii zmiany wyglądu interfejsu systemu operacyjnego. Wystarczy dosłownie kilka kliknięć, aby całkowicie zmodyfikować wygląd wszystkich elementów. Standardowo użytkownik do wyboru ma kilkanaście skórek, ale w każdej chwili może pobrać kolejne za pośrednictwem serwisów takich jak Skinz.org(http://skinz.org), czy WindowBlinds(http://windowsblinds.org). Najpoważniejszą wadą - jeżeli tak to można nazwać - Window Blinds jest fakt, że jest to płatna aplikacja.
  • Aston Shell(http://astonshell.com)photo position=\inside\93171/photoAston Shell to program, który stanowi pewnego rodzaju powłokę dla systemu. Dzięki temu, możliwe jest wprowadzenie całkowicie unikalnego wyglądu, a nawet zmiany sposobu zachowania systemu. Aston Shell niewielkim nakładem pracy pozwala na całkowitą odmianę systemu i gwarantuje wam, że część osób będzie miało spory problem z określeniem, czy jest to Windows, czy może jakaś mało znana dystrybucja Linuksa.Aplikacja ta obsługuje oczywiście sporą liczbę tematów(http://themes.astonshell.com/), a także wtyczek(http://themes.astonshell.com/plugins/) rozszerzających standardowe możliwości.

[*]Pulpit 3D

Przez kolejne lata interfejs użytkownika stale ewoluował, pojawiały się kolejne ciekawe propozycje, dzięki którym praca z systemami operacyjnymi stawała się nie tylko bardziej efektowna, ale i efektywna. Właśnie takie były główne idee przyświecające twórcom usług pozwalających na korzystanie z pulpitów 3D.

  • Yod'm 3D(http://www.otakusoftware.com/deskspace/)photo position=\inside\93172/photoIdea tego programu jest bardzo prosta - zoptymalizować środowisko pracy użytkownika, poprzez udostępnienie mu dodatkowych pulpitów. O ile w przypadku dystrybucji Linuksowych nie jest to żadna nowość, to w przypadku Windowsa ? jak najbardziej. Pulpity wraz z otwartymi oknami znajdują się na kolejnych ścianach sześcianu. Efekt jest naprawdę ciekawy. Przełączanie się między kolejnymi ekranami odbywa się po wciśnięciu kombinacji klawiszy Ctrl + Shift + strzałka.
  • BumpTop(http://bumptop.com/)photo position=\inside\93173/photoInną bardzo ciekawą wizją pulpitu 3D jest BumpTop. Twórcy programu uważają, że widok \z góry\ może przyczynić się do znacznie efektywniejszej pracy i pozwala na łatwiejsze zarządzanie wszystkimi obiektami znajdującymi się na pulpicie. Trzeba przyznać, że efekt jest naprawdę imponujący i to coś całkowicie innego niż tradycyjne rozwiązania znane z systemów Microsoftu.

[/list]

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.