JVC GX‑PX1, czyli krzyżówka kamery i kompaktowego aparatu

Wpis gościnny z Multi-blog.pl.

JVC GX-PX1, czyli krzyżówka kamery i kompaktowego aparatu
Blomedia poleca

Pierwszy prototyp tego urządzenia wzbudził niemałe zainteresowanie na targach CES 2011. Teraz Japończycy pokazali drugą wersję i właśnie ona pojawi się w sprzedaży już w drugiej połowie lutego.

Wpis gościnny z Multi-blog.pl.

Pierwszy prototyp tego urządzenia wzbudził niemałe zainteresowanie na targach CES 2011. Teraz Japończycy pokazali drugą wersję i właśnie ona pojawi się w sprzedaży już w drugiej połowie lutego.

GX-PX1 wygląda jak płaski, kompaktowy aparat cyfrowy typu Sony NEX z doklejoną kamerą typu HDV. Wygląd może się podobać lub nie, ale nie tylko o niego tu chodzi. W GX-PX1 zastosowano nowy procesor obrazu o nazwie kodowej Farukonburiddo, współpracujący z matrycą typu BSI CMOS. Urządzenie umożliwia rejestrowanie wideo w rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, przy 60 klatkach na sekundę w formacie H.264.

Jednocześnie GX-PX1 jest aparatem cyfrowym, umożliwiającym fotografowanie w rozdzielczości 10 megapikseli (3648 na 2736 pikseli). Obiektyw ma zmienną ogniskową w zakresie od 38,5 do 385 mm (możliwość 10-krotnego optycznego powiększenia obrazu) i przesłonę o zakresie od F/2.8 do 4.5. Podgląd obrazów umożliwia ruchomy ekran o przekątnej 3 cali.

Całkowite wymiary GX-PX1 to 131 na 67 na 122 mm, a waga korpusu wraz z akumulatorem wynosi 515 gramów. Producent nie zdradził jeszcze informacji na temat ceny detalicznej. Czy nowa hybryda, łącząca zalety przyzwoitej kamery HD z niewielkim kompaktem, przyjmie się na rynku? Dziś już coraz mniej osób używa osobno kamery i aparatu, więc jedno urządzenie pozwalające na robienie dobrej jakości zdjęć i wideo ma spore szanse na sukces.

Źródło: Multi-blog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.