Kieszonkowy transformer, który dzwoni

koncepcyjny telefon
koncepcyjny telefon
Piotr Jamrogiewicz

03.11.2010 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mamy już smartfony i tablety. Teraz pora na telefony, które rosną, zmieniają wagę i oddychają.

Mamy już smartfony i tablety. Teraz pora na telefony, które rosną, zmieniają wagę i oddychają.

Człowiek to bez wątpienia istota społeczna, używa więc wszelkich możliwych sposobów, aby się porozumiewać. Jednak komunikacja to nie tylko gesty czy słowa. To także kształty, kolory, zapach oraz (a może przede wszystkim) dotyk.

Jak dotąd producenci telefonów komórkowych kusili nas coraz mniejszymi urządzeniami oraz bogactwem funkcji i związanych z nimi oprogramowaniem. Stale rosnąca liczba aplikacji pisanych na wszystkie popularne systemy przyprawia nierzadko o mętlik w głowie. Nadchodzi jednak nowa era w udoskonalaniu komórek. Era kształtu.

Czy jest możliwe, aby świat zerojedynkowy uczynić namacalnym? Fabian Hemmert daje nam odpowiedź na to pytanie. W swoim wystąpieniu podczas konferencji TEDx doktorant filozofii prezentuje swój wynalazek, który raz na zawsze może zmienić komunikację/relacje użytkownika z jego telefonem.

koncepcyjny telefon
koncepcyjny telefon

Cała prezentacja opiera się na trzech koncepcjach, które w sumie mają dać odpowiedź na pytanie: jak przenieść świat cyfrowy w świat rzeczywisty? W skrócie brzmią one:

  • waga: zmieniający się środek \tciężkości może informować nas o wiadomościach, o zmianie \tkierunku podróży w naszej nawigacji itp.;
  • kształt: zmieniający się w \tzależności od sposobu, w jaki używamy naszego smartfona;
  • „czucie” - telefon całym sobą \tsygnalizuje nam przychodzące połączenie.

Zmiennokształtny, rosnąco-oddychający telefon brzmi na razie jak futurystyczna wizja rodem z filmu science fiction. Oczywiste jest, że musi upłynąć jeszcze dużo czasu, zanim producenci komórek wcielą te pomysły w życie.

Z drugiej strony perspektywa jeszcze większego „przywiązania się” do urządzenia wydaje się godna uwagi dla każdej firmy stale walczącej o fragment rynku tylko dla siebie. A my? Z prawie "żyjącym" telefonem w kieszeni zrobimy krok naprzód w naszej wędrówce ku technologiom.

koncepcyjny telefon
koncepcyjny telefon
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także