Kolejna, cyfrowa kablówka

Kolejna, cyfrowa kablówka11.10.2007 08:31
Kolejna, cyfrowa kablówka
Szymon Adamus

Polskie telewizje kablowe robią się sporą konkurencją dla nadawców satelitarnych. Jeszcze do niedawna żaden fan HDTV nie brał pod uwagę rezygnacji z Cyfry+ lub platformy n na rzecz kabla. Ale po wprowadzeniu kanału National Geographic HD do sieci Multimedia Polska oraz udostępnieniu przez tego nadawcę filmów na żądanie wizja dobrej jakości telewizji kablowej nabrała rumieńców.

Teraz kolejna firma zapowiada nowości. UPC Polska chce w drugim kwartale przyszłego roku podbić nasz rynek. Główną siłą mają być nowoczesne dekodery, przejęcia większych sieci kablowych i bogata, cyfrowa oferta.

Polskie telewizje kablowe robią się sporą konkurencją dla nadawców satelitarnych. Jeszcze do niedawna żaden fan HDTV nie brał pod uwagę rezygnacji z Cyfry+ lub platformy n na rzecz kabla. Ale po wprowadzeniu kanału chce w drugim kwartale przyszłego roku podbić nasz rynek. Główną siłą mają być nowoczesne dekodery, przejęcia większych sieci kablowych i bogata, cyfrowa oferta.

Nieoficjalnie wiadomo, że UPC złożyło zapytania u producentów w Korei o ogromne liczby dekoderów* kablowych, nawet o 1 mln dekoderów HD, a podobno była nawet mowa o 7 mln dekoderów kablowych HD PVR i ... Bluetooth* - pisze Sat Kurier. W Polsce jest niecałe 13 mln gospodarstw domowych. Czyżby UPC chciało opanować połowę polskich gospodarstw?

Oferta cyfrowa UPC ma pojawić się w dziesięciu, największych miastach kraju.

Źródło i fot.: UPC, Sat Kurier

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)