Kolejna, cyfrowa kablówka

Polskie telewizje kablowe robią się sporą konkurencją dla nadawców satelitarnych. Jeszcze do niedawna żaden fan HDTV nie brał pod uwagę rezygnacji z Cyfry+ lub platformy n na rzecz kabla. Ale po wprowadzeniu kanału National Geographic HD do sieci Multimedia Polska oraz udostępnieniu przez tego nadawcę filmów na żądanie wizja dobrej jakości telewizji kablowej nabrała rumieńców.

Kolejna, cyfrowa kablówka
Szymon Adamus

Teraz kolejna firma zapowiada nowości. UPC Polska chce w drugim kwartale przyszłego roku podbić nasz rynek. Główną siłą mają być nowoczesne dekodery, przejęcia większych sieci kablowych i bogata, cyfrowa oferta.

Polskie telewizje kablowe robią się sporą konkurencją dla nadawców satelitarnych. Jeszcze do niedawna żaden fan HDTV nie brał pod uwagę rezygnacji z Cyfry+ lub platformy n na rzecz kabla. Ale po wprowadzeniu kanału chce w drugim kwartale przyszłego roku podbić nasz rynek. Główną siłą mają być nowoczesne dekodery, przejęcia większych sieci kablowych i bogata, cyfrowa oferta.

Nieoficjalnie wiadomo, że UPC złożyło zapytania u producentów w Korei o ogromne liczby dekoderów* kablowych, nawet o 1 mln dekoderów HD, a podobno była nawet mowa o 7 mln dekoderów kablowych HD PVR i ... Bluetooth* - pisze Sat Kurier. W Polsce jest niecałe 13 mln gospodarstw domowych. Czyżby UPC chciało opanować połowę polskich gospodarstw?

Oferta cyfrowa UPC ma pojawić się w dziesięciu, największych miastach kraju.

Źródło i fot.: UPC, Sat Kurier

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.