Kolejne ciekawe zastosowanie e‑papieru. Tago arc: tak wygląda współczesna biżuteria

E-ink jako ozdoba? Tago arc udowadnia, że to nie szalony, a bardzo praktyczny pomysł.

Kolejne ciekawe zastosowanie e-papieru. Tago arc: tak wygląda współczesna biżuteria
Adam Bednarek

Już FES Watch był niezłym tego przykładem - wygląd zegarka można w każdej chwili zmieniać, właśnie dzięki wyświetlaczowi e-ink. Wówczas na ręce ma się oryginalny pasek, który można dostosować do okazji.

#tago arc - Indiegogo campaign

Technologię e-ink wykorzystują również twórcy bransoletki Tago arc. Na pierwszy rzut to oka to bardzo klasyczna ozdoba. I pewnie dzięki temu spodoba się kobietom. To nie jest gadżet, który krzyczy: “jestem nowoczesny, więc dziwny!”. To klasyka elegancji, ale z wykorzystaniem nowych technologii.

Obraz

Wyświetlacz e-ink pozwala na stworzenie oryginalnej bransoletki. Wzory wybiera się na smartfonowej aplikacji, następnie przykłada się telefon do biżuterii i gotowe - wszystko bezprzewodowo, za pomocą NFC.

Najważniejsze jest to, że opcji jest całe mnóstwo, więc problem z wyborem odpowiedniej biżuterii do sukienki/spódnicy/koszulki/spodni/butów/kapelusza/szminki raczej odpada.

Sklep z wzorami

Obraz

Twórcy Tago arc nie chcą zarabiać wyłącznie na sprzęcie. Odpalony zostanie też sklep, na którym wystawione będą nowe, płatne wzory. Ale spokojnie, również użytkownicy będą mogli tam wrzucać swoje propozycje. Autorzy obiecują, że każdy chętny stworzy wzór z gotowego zdjęcia. Opcji na udekorowanie Tago arc będzie więc mnóstwo.

Obraz

Tago arc pojawi się dopiero w grudniu, ale już można składać zamówienia na Indiegogo. W promocji bransoletka kosztuje 159 dolarów. Drogo, jednak warto pamiętać, że to bransoletka na lata. I kilkadziesiąt wzorów w jednej.

Mnie się ten pomysł podoba i czekam na dalsze wykorzystanie e-papieru w modzie. Kiedyś mówiło się na przykład o e-inkowych krawatach. To również bardzo ciekawy pomysł.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (8)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.