FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie!

FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie!

FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie!
Adam Bednarek
01.12.2014 12:53

FES Watch, zegarek wspierany przez Sony, sprytnie i oryginalnie wykorzystuje e-papier.

Nazwanie FES Watch “inteligentnym zegarkiem” byłoby sporym nadużyciem, bo twórcy wcale do takiego określenia nawet nie aspirują. FES Watch nie ma żadnych smart-funkcji: nie wyświetli powiadomień, nie ma żadnych ciekawych aplikacji.

FES Watch za to świetnie wygląda!

Kilka zegarków w jednym!
Kilka zegarków w jednym!

Zegarek z e-papieru w teorii nie rzuca na kolana, ale w FES Watch jest coś, co przyciąga wzrok i uwagę. Bardzo podoba mi się fakt, że wygląd zegarka można modyfikować, bo wyświetlacz e-link nie znajduje się wyłącznie na tarczy, ale na całym pasku. Dzięki temu da się stworzyć własny, unikalny, charakterystyczny wygląd.

W bardzo prosty sposób - naciskając przycisk, który zmieni wygląd. W każdej chwili można więc sprawić, by FES Watch prezentował się inaczej. Wolimy sportowy styl? Proszę bardzo. Sytuacja wymaga od nas elegancji? Pyk, gotowe.

FES Watch Hands-On

Ciekawą opcją jest też uruchamianie się wtedy, gdy właściciel podniesie rękę. Sam fakt, że FES Watch nie będzie naszpikowany technologią i wykorzystuje e-papier powoduje, że bateria prędko się nie rozładuje - mówi się o 60 dniach bez ładowania. Możliwość przechodzenia w stan spoczynku i pokazywania godziny wyłącznie wtedy, gdy podniesie się nadgarstek, pozwoli trochę energii zaoszczędzić. Sprytne.

E-papierowa moda

Na razie FES Watch to tylko prototyp i nie wiadomo kiedy trafi na rynek, ani ile będzie kosztował. Warto jednak wziąć go na celownik, bo to naprawdę oryginalny gadżet. Chociaż bardziej modowy niż technologiczny.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)