Korea Południowa wprowadziła najostrzejsze na świecie prawo antypirackie

Korea Południowa wprowadziła najostrzejsze na świecie prawo antypirackie

law
law
Mateusz
24.07.2009 12:25

Sporą burzę wywołały pomysły francuskiego rządu, który chce walczyć z piractwem. Jego działania to jednak nic w porównaniu z prawem jakie Korea Południowa wprowadziła wczoraj w życie.

Sporą burzę wywołały pomysły francuskiego rządu, który chce walczyć z piractwem. Jego działania to jednak nic w porównaniu z prawem jakie Korea Południowa wprowadziła wczoraj w życie.

Koreańskie prawo pozwala odciąć od internetu na  okres sześciu miesięcy nie tylko osobę, która udostępniła np. film w sieci. Taka sama kara może spotkać też za opublikowanie słów piosenki w sieci czy fragmentu książki.

Nad ustawą pracowało Koreańskie Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki. Podobnie jak w przypadku francuskiego Hadopi, w Korei internauci mają być ostrzegani trzykrotnie. Różnicą jest natomiast to, że podlegają temu nie tylko użytkownicy P2P, ale także np. osoby prowadzące blogi.

Nowe prawo zakłada bowiem, że ukarany może być każdy, kto umieścił na swojej witrynie treści chronione prawem autorskim. Nie ma znaczenia czy jest to film, zdjęcie czy wspomniany wcześniej tekst piosenki. Zakazane zostały nawet filmy będące połączeniem fragmentów anime z ulubioną muzyką fanów.

Firma SKC, która jest właścicielem serwisu społecznościowego Cyworld oraz portalu Nate, twierdzi, że internauci będą musieli być bardzo ostrożni. W ciągu kilku najbliższych dni SKC chce zacząć ostrzegać użytkowników przed konsekwencjami jakie wynikają z łamania nowego prawa.

Internauci zadowoleni na pewno nie są. Cieszy się za to branża muzyczna. Jej przedstawiciele twierdzą, że nowe prawo skutecznie wyeliminuje problem piractwa w Korei Południowej.

Źródło: Torrentfreak

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)