Kto ma pilota, ten już nie ma władzy

Wpis gościnny z Multi-blog.pl. Kto ma pilota, ten ma … pilota. A kto ma smartfona, ten ma władzę. Takie wnioski przyniosło badanie, przeprowadzone w USA przez firmę Altman Vilandrie&Co. wśród użytkowników telewizji kablowej.

Kto ma pilota, ten już nie ma władzy
Maciej Kuś

21.09.2011 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wpis gościnny z Multi-blog.pl. Kto ma pilota, ten ma … pilota. A kto ma smartfona, ten ma władzę. Takie wnioski przyniosło badanie, przeprowadzone w USA przez firmę Altman Vilandrie&Co. wśród użytkowników telewizji kablowej.

Okazuje się, że aż 40 procent Amerykanów między 18 a 34 rokiem życia do przeszukiwania zawartości kablówek używa smartfonów, tabletów lub laptopów. Stało się to możliwe po tym, jak najwięksi operatorzy telewizyjni w USA: Comcast, DirecTV, Time Warner Cable czy Verizon stworzyli dla swoich abonentów aplikacje dla telefonów komórkowych i tabletów, dzięki którym można używać tych sprzętów jak klasycznych pilotów.

I nie tylko. Okazuje się bowiem, że 1/3 telewidzów w USA w czasie oglądania programów przegląda także internet, wchodzi na społeczościówki czy pisze maile. A do tego zwykły pilot nie wystarczy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.