Który telewizor Samsung warto wybrać? Poznaj różne technologie tego producenta

Który telewizor Samsung warto wybrać? Poznaj różne technologie tego producenta

Telewizor Samsung
Telewizor Samsung
Źródło zdjęć: © materiały partnera
21.07.2022 13:58

Na rynku telewizorów znajdziesz sporo modeli, oferując nowe technologie, które mają za zadanie poprawiać jakość obrazu, wzmacniając kontrast kolorów, jego dynamikę i dostosowywać do wyświetlanego rodzaju mediów. Poza obrazem nowe technologie wpływają na lepszą jakość dźwięku i oferują więcej możliwości użytkowych dzięki smart TV. Jak się w tym wszystkim połapać i wybrać telewizor, który sprosta naszym oczekiwaniom?

Samsung liderem w dziedzinie innowacji

Jednym z liderów innowacyjnych rozwiązań jest firma Samsung. Oferuje ona w swoich telewizorach szereg technologii, które mają na celu poprawę jakości wyświetlanego obrazu, odtwarzanego dźwięku czy też wielofunkcyjną obsługę, dzięki systemom smart. Przy tak zaawansowanych rozwiązaniach, takie parametry jak przekątna ekranu schodzą na drugi plan. Interesują Cię telewizory tej marki? Odwiedź Samsung sklep online w Neonet.

Warto też dodać, że obecnie telewizory nie służą jedynie do oglądania telewizji czy odtwarzania filmów z urządzeń peryferyjnych, ale także do odtwarzania radia, muzyki i filmów z serwisów streamingowych, a nawet do gier czy kontaktu z bliskimi za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając telewizor?

Telewizor LED Full HD?

Technologia LED zrewolucjonizowała rynek telewizorów. Wcześniej, matrycę emitującą obraz należało podświetlać lampami, telewizory LED nie wymagają tego podświetlenia, gdyż diody na matrycy same emitują światło. Ma to znaczący wpływ na jasność obrazu i lepsze odwzorowanie kolorów w przeciwieństwie do tego, co oferowały starsze telewizory LCD, ale na tym się nie skończyło. Samsung poszedł o krok dalej i stworzył technologię QLED. Opiera się ona na kropkach kwantowych, a poziom jasności obrazu jest jeszcze wyższy, zaś barwy żywsze i bardziej nasycone.

W połączeniu z wysoką rozdzielczością HD i ultra HD, telewizory tego producenta oferują wysoką jakość rozrywki. Jednak, jakby tego było mało, Samsung w wybranych modelach oferuje także Full Array LED, czyli technologię poprawiającą kontrast obrazu. Zwiększa ona dynamicznie jasność diod led, co sprawie, że wybrane szczegóły na ekranie są dynamicznie rozjaśniane i przyciemniane, podkreślając intensywność barw. Zobacz Full array LED: https://www.neonet.pl/blog/full-array-led-przeglad-polecanych-modeli-samsung.html.

Smart TV a Android TV

Funkcje, bez jakich nie może obejść się żaden nowoczesny wymarzony telewizor to smart TV. Dzięki niej otrzymujesz dostęp z poziomu menu telewizora do różnych serwisów streamingowych i innych aplikacji oferujących rozrywkę multimedialną. Co więcej, wybrane telewizory Samsung oferują Android TV, czyli system analogiczny do tego, jaki wykorzystywany jest w jego smartfonach. Jeśli szukasz takich telewizorów, sprawdź ofertę Smart TV Samsung w Neonet.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie