Ławka, która naładuje smartfona. Chcemy mieć to w Polsce!

Na razie bezpieczne spacery są tylko w Bostonie.

Ławka, która naładuje smartfona. Chcemy mieć to w Polsce!
Adam Bednarek

02.07.2014 | aktual.: 10.03.2022 11:09

Jesteśmy zapominalscy. Wychodzimy na spacer, bierzemy smartfona, Kindle'a i idziemy do parku korzystać z ładnej pogody. Na miejscu okazuje się, że bateria w którymś ze sprzętów się wyczerpała, więc musimy wracać do domu.

Nie w Bostonie

Już niebawem w kilku miejscach w mieście zostaną zamontowane specjalne ławki, przy których będzie można naładować elektroniczne urządzenia. Wystarczy podpiąć kabelek i można przywrócić sprzęt do życia.

Obraz

Po co nosić ze sobą banki energii czy tego typu gadżety, skoro w okolicy można podłączyć się do ławki? To praktyczne i wygodne, bo przy okazji można odpocząć, poczytać czy porozmawiać.

Dobrze, nie będę rzucał hasłami, że Soofa zacznie łączyć ludzi albo że zmusi ich do wychodzenia z domu. To po prostu świetnie pomyślany system, który daje otoczeniu drugie, przydatne nam życie. Dzisiaj ławka nie musi być tylko ławką, może też być bankiem energii.

I nie tylko tym, bo Soofa monitoruje też otoczenie: sprawdza zanieczyszczenie powietrza czy poziom hałasu. Urzędnicy, ale też mieszkańcy szybko mogą się przekonać, czy dane miejsce jest popularne, czy też ludzie niechętnie tam zaglądają. Wystarczy zerknąć, jak często Soofa jest wykorzystywana.

Przyjemne z pożytecznym

Obraz

Dużo mówi się o tym, że nowe technologie zagrażają naszej wolności i pomagają w inwigilowaniu nas. Pisał o tym niedawno Łukasz. Soofa to jednak dowód na to, że mogą powstawać gadżety, które faktycznie są pomocne. Tak jak podświetlane drogi w Holandii czy chodniki w parku w Wielkiej Brytanii.

Niestety, ten system raczej nieprędko trafi do Polski. Pojedyncza ławka-ładowarka kosztuje 3000 dol.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.