Lubisz muzykę z reklam? Sprawdź, skąd możesz ją pobrać!

Lubisz muzykę z reklam? Sprawdź, skąd możesz ją pobrać!

Łukasz Michalik
26.02.2011 13:45, aktualizacja: 14.01.2022 13:48

Jeśli oglądając reklamę usłyszałeś ciekawą muzykę, możesz bez trudu sprawdzić, kto jest wykonawcą utworu. Jakie serwisy mogą być w tym pomocne?

Jeśli oglądając reklamę usłyszałeś ciekawą muzykę, możesz bez trudu sprawdzić, kto jest wykonawcą utworu. Jakie serwisy mogą być w tym pomocne?

Jeśli muzyka z reklamy przypadła Ci do gustu, jest kilka sposobów na to, by sprawdzić, kto jest jej wykonawcą i skąd można ją pobrać. Najprostszym sposobem jest skorzystanie z możliwości, jakie dają telefony – istnieje wiele aplikacji, pozwalających na błyskawicznie uzyskanie odpowiedzi, jaki jest tytuł aktualnie słuchanego utworu.

Poszukując muzyki warto również skorzystać z wyspecjalizowanych serwisów, gromadzących dane na temat reklam i wykorzystanej w nich muzyki.

What’s That Tune?

Serwis poświęcony jest muzyce, którą usłyszeć można w reklamach emitowanych na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Baza reklam liczy około 3 tys. klipów i pozwala na wyszukiwanie za pomocą kilku parametrów.

Muzyki można szukać za pomocą listy alfabetycznej, wykazu reklam lub sprawdzić nagrania ostatnio dodane do bazy danych. Rezultaty wyszukiwania podają nazwę firmy, reklamowany produkt, nazwę artysty i rok, z którego pochodzi reklama. Obok dostępne są linki, pozwalające kupić utwór w serwisie Amazon lub posłuchać  i obejrzeć w YouTube.

Find That Song

Find That Song przypomina What’s That Tune?, lecz jego zasięg nie jest ograniczony do brytyjskich i irlandzkich reklam.

Możliwości wyszukiwania są nieco skromniejsze. Do wyboru mamy wyszukiwanie konkretnej reklamy lub przeglądanie całej bazy. W otrzymanych wynikach znajdziemy nazwę wykonawcy i tytuł utworu, datę emisji reklamy oraz linki do sklepów z muzyką.

SplendAd

Kolejnym źródłem muzyki z reklam jest SplendAd. Serwisu jest bardzo spartański, ale niedostatki wyglądu z powodzeniem nadrabia ciekawymi informacjami, jakie można w nim znaleźć.

SplendAd
SplendAd

SplendAd oferuje wyczerpujące informacje nie tylko o utworze, ale również o kampanii reklamowej, w której muzyka została wykorzystana.

Squidoo

Serwis oferuje przyjazną nawigację – poszukiwania można rozpocząć od wybrania jednej z kategorii reklam. Do wyboru są reklamy samochodów, jedzenia, elektroniki i ubrań, każda z nich podzielona jest na podkategorie.

Squidoo
Squidoo

W wynikach wyszukiwania znajdziemy informacje o wykonawcy, linki do iTunesa i Amazonu oraz osadzony film z YouTube.

Poza wyszukiwaniem muzyki z reklam w dedykowanych serwisach wspaniałym źródłem może być YouTube. Po znalezieniu interesującej nas reklamy bez trudu pobierzemy muzykę za pomocą jednego z serwisów, pozwalających na konwersję ścieżek z filmów do formatu MP3.

W poszukiwaniach pomocna jest też Wikipedia. Znając tytuł i wykonawcę możemy znaleźć, zwłaszcza w angielskiej wersji Wikipedii, sekcję In popular culture, gdzie sprawdzimy m.in. czy utwór został wykorzystany w reklamach.

Źródło: MakeUseOf

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)