LumiAR- robotyczna i interaktywna lampa działająca w rozszerzonej rzeczywistości [wideo]

Natan Linder, który jest studentem sławnego MIT, samodzielne zbudował robotyczną lampę, która na co dzień ułatwia korzystanie z komputera. Urządzenie o roboczej nazwie LuminAR potrafi wyświetlić na biurku wirtualną klawiaturę, dokument tekstowy czy zdjęcie.

LumiAR- robotyczna i interaktywna lampa działająca w rozszerzonej rzeczywistości [wideo]
Marcin Krzewicki

Natan Linder, który jest studentem sławnego MIT, samodzielne zbudował robotyczną lampę, która na co dzień ułatwia korzystanie z komputera. Urządzenie o roboczej nazwie LuminAR potrafi wyświetlić na biurku wirtualną klawiaturę, dokument tekstowy czy zdjęcie.

LuminAR to prototypowe, zautomatyzowane, mechaniczne ramię z wbudowanym projektorem i czujnikami ruchu. Sprzęt został zaprojektowany w taki sposób, aby móc wyświetlać obraz na całym obszarze biurka.

Do czego została stworzona ta maszyna? LuminAR ma przede wszystkim ułatwić komunikację użytkownika z komputerem poprzez dynamiczne wyświetlanie konkretnych i aktualnie potrzebnych informacji poza ekranem monitora. Załóżmy, że grafik komputerowy, który właśnie zajmuje się obróbką zdjęcia chce sprawdzić swoją pocztę elektroniczną. Nie musi w tym celu minimalizować okna aplikacji na swoim komputerze, tylko przez wystosowanie odpowiednich gestów może wyświetlić zawartość swojej poczty chociażby na biurku.

Urządzenie ma być również kompatybilne z urządzeniami mobilnymi jak smartfony. Dzięki temu możliwe będzie wyświetlenie książki telefonicznej lub wiadomości sms bez konieczności sięgania po telefon.

Możliwe, że nikt z Was nie czuje potrzeby posiadania takiego urządzenia.  Jednak rozwój technologiczny w przyszłości sprawi, że podobne urządzenia będą mogły funkcjonować na co dzień w życiu każdego przeciętnego człowieka.

LuminAR

Źródło: youtube

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.