Maseczka wyposażona w Bluetooth. Cena powala, ale podobno działa lepiej niż tradycyjna

Ao Air Atmos to maseczki wyposażone nie tylko w Bluetooth, ale też w zaawansowany system wentylacji, składający się z pasywnych filtrów i aktywnych wentylatorów. Według twórców rozwiązanie chroni nawet 50 razy lepiej niż maseczki antysmogowe.

Maseczka wyposażona w Bluetooth. Cena powala, ale podobno działa lepiej niż tradycyjna
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska

Kolejna firma wprowadza na rynek maski, które chronią nie tylko przed wirusami, ale też alergenami oraz smogiem. Twórcy przekonują, że ich produkt jest nawet 50 razy lepszy do maseczek antysmogowych i od 2 do 25 razy lepszy od maseczek N95, ponieważ jest w stanie wychwycić ponad 98 proc. niewielkich cząsteczek z wydychanego powietrza.

Innowacyjna maseczka ochronna

Maska Ao Air Atmos została wyposażona w Bluetooth, którego jednym z zadań jest informowanie użytkownika o konieczności jej założenia. Ma również pomagać w automatycznym dostosowywaniu siły wentylacji do panujących warunków.

[wpvideo]https://www.youtube.com/watch?v=9--tK-2_ZRM&feature=emb_title[/wpvideo]

Producenci przekonują, że Ao Air Atmos posiada liczne zalety. Do najważniejszych z nich zaliczają: zapewnienie ciągłego przepływu czystego powietrza, przezroczysty materiał, który nie zasłania ust, połączenie Bluetooth, które podpowiada, kiedy należy użyć maski oraz to, że maseczka nie paruje. Jedyną jej wadą wydaje się wysoka cena. Wynosi ona 350 dolarów, czyli około 1350 złotych.

Maseczka Ao Air Atmos wykorzystuje technologię PositivAir ™, która oczekuje na opatentowanie. Polega ona na wykorzystaniu wentylatorów do tworzenia czystego powietrza o dodatnim ciśnieniu, umożliwiającego swobodne oddychanie, bez konieczności szczelnego zakrywania nosa oraz ust.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.