Mechaniczni gladiatorzy nadchodzą! Kinect został wykorzystany do sterowania robotem [wideo]

Kinect stał się ostatnio ulubioną zabawką wszystkich geeków z zacięciem do modyfikacji elektronicznych urządzeń. Tym razem jeden z nich wykorzystał kontroler do sterowania ruchami humanoidalnego robota.

Mechaniczni gladiatorzy nadchodzą! Kinect został wykorzystany do sterowania robotem [wideo]
Marek Maruszczak

Kinect stał się ostatnio ulubioną zabawką wszystkich geeków z zacięciem do modyfikacji elektronicznych urządzeń. Tym razem jeden z nich wykorzystał kontroler do sterowania ruchami humanoidalnego robota.

Implikacje tego osiągnięcia są łatwe do przewidzenia. Właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować walki humanoidalnych robotów. Już wcześniej istniała technologia umożliwiająca sterowanie robotami w podobny sposób, ale dzięki stosunkowo taniemu i powszechnie dostępnemu Kinectowi wojny człekokształtnych maszyn mają szansę zyskać popularność.

Maszyna widoczna na nagrania to Veltrobot. Robot zachowuje równowagę dzięki wbudowanym żyroskopom, a jego budowa umożliwia mu wykonanie całkiem sporej liczby ruchów. Obraz odbierany przez Kinecta jest przenoszony na wirtualny szkielet, a następnie informacje o ruchach odpowiednich części ciała przesyłane są do samego robota.

Patrząc na to, co udało się osiągnąć inżynierom i informatykom w tak krótkim czasie od premiery Kinecta, z coraz większą niecierpliwością czekam na kolejne efekty ich prac. Wszystkie modyfikacje były jak dotąd wykonywane bez oficjalnego wsparcia Microsoftu. Wyobraźcie sobie, co mogłaby zrobić ekipa specjalistów pracująca na zlecenie giganta z Redmond.

Źródło: Crunch Gear

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.