Milion dolarów po roku pracy. Arabia Saudyjska szuka pracowników

Można zarobić nawet milion dolarów rocznie, ale trzeba pomóc w budowie jednego z najbardziej nowoczesnych miast świata. Arabia Saudyjska nie oszczędza na swoim oczku w głowie.

The Line
The Line
Źródło zdjęć: © neom.com
Marcin Hołowacz

Jak donosi The Wall Street Journal, Arabia Saudyjska próbuje skusić najlepszych ekspertów wykorzystując do tego atrakcyjne pensje. Chodzi o budowę megamiast przyszłości wchodzących w skład projektu Neom. Zarobki dyrektorów wyższego szczebla mogą przekraczać tam nawet milion dolarów rocznie, co ma na celu przyciągać najlepszych ekspertów z całego świata.

Megamiasta przyszłości są marzeniem księcia Mohammeda bin Salmana i uchodzą za najambitniejszy projekt Arabii Saudyjskiej. Całość jest określana jako Neom i ma pomóc w dywersyfikacji ekonomicznej państwa będącego największym eksporterem ropy. Konkretniej mówiąc chodzi m.in. o nacisk na rozwój turystyki, rozrywki i technologii.

Zarobki oferowane ekspertom w zestawieniu z danymi na temat choćby średnich pensji podobnych specjalistów ze Stanów Zjednoczonych, wskazują na wysoką konkurencyjność. Innymi słowy, w Arabii Saudyjskiej poszukiwany ekspert ma okazję zarobić nawet dwa razy więcej niż w USA.

To nie koniec, ponieważ w grę wchodzą także premie i inne bonusy zachęcające do optymalnej pracy. Jakby tego było mało, pojawia się dodatkowa pokusa w postaci zerowych podatków, więc pracownicy będą mogli zgarnąć całe wynagrodzenie.

Neom to niezwykły projekt

Naprawdę widać, że Arabia Saudyjska nie chce oszczędzać na swojej wizji. To dobry moment na przypomnienie o tym, że Neom to w gruncie rzeczy ogromny projekt całego regionu, w skład którego wchodzą trzy megamiasta przyszłości. Jednym z nich jest na przykład Oxagon, o którym pisała Karolina Modzelewska:

Z opublikowanego komunikatu prasowego wynika, że książę koronny Arabii Saudyjskiej Mohammed bin Salman zbuduje OXAGON, określany jako "największy pływający kompleks przemysłowy na świecie". Ośmioboczne miasto powstanie na skraju nowego regionu o nazwie NEOM, który ma na celu przedefiniowanie sposobu życia i funkcjonowania ludzkości w przyszłości, zapewniając bardziej zrównoważoną alternatywę dla naszego obecnego stylu życia.

Kolejnym ambitnym przykładem wchodzącym w skład Neom jest struktura o nazwie The Line, czyli wieżowiec długi na 170 km. Karol Kołtowski informował:

Nowoczesne miasto przyjmie formę gigantycznego wieżowca o długości 170 kilometrów, szerokości 200 metrów i wysokości 500 metrów. Projekt zakłada, że The Line będzie korzystać tylko z odnawialnych źródeł energii. Oprócz tego miasto ma być w stu procentach samowystarczalne jeśli chodzi o zużywaną w nim wodę.

Marcin Hołowacz, dziennikarz Gadżetomanii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (91)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.