Moje marzenie przed IFA 2014: Inteligentny dom? Inteligentna łazienka wystarczy

Gadżety w łazience. Brzmi absurdalnie i jak coś kompletnie niepotrzebnego. Warto jednak zainwestować w inteligentną szczoteczkę do zębów czy bezprzewodowy głośnik.

Zdjęcie kobiety w łazience pochodzi z serwisu shutterstock.com
Zdjęcie kobiety w łazience pochodzi z serwisu shutterstock.com
Adam Bednarek

03.09.2014 | aktual.: 10.03.2022 11:01

W naszym nowym mieszkaniu jest grający prysznic - to znaczy taki z wbudowanym radiem i głośnikami na górze. To rzecz jasna żadna nowość i przełomowe rozwiązanie, skoro dzisiaj nawet czapka może mieć wbudowane głośniki. Mimo to prysznic z radiem trochę nas zdziwił. Po co to?

Bo o łazience nie myśli się w ten sposób, prawda? Gadżety w łazience brzmią jak niepotrzebna ekstrawagancja. Gadżeciarstwo, ale takie… niezdrowe. Bezsensowne.

Gadżety w łazience

Wiadomo, inteligentny salon, sypialnia czy kuchnia - tak, to jest przydatne i korzystne. Ale łazienka? Bez problemu zaakceptowalibyśmy telewizor w kuchni, ale gdyby wasz znajomy zamontował go sobie w łazience, to popatrzylibyście na niego jak na dziwaka.

Mniej więcej tak samo niepotrzebne wydawało się nam radio pod prysznicem. Śmieszna rzecz, nie będziemy korzystać, bo po co nam. I wiecie co? Teraz przy każdej możliwej okazji, a przecież za dnia jest ich sporo, w łazience leci muzyka.

HOYO
HOYO

Kiedyś z uśmiechem patrzyłem na takie gadżety jak Hoyo czy wodoodporne bezprzewodowe głośniki. Na przykład ta prosta obudowa, która chroni smartfon przed zalaniem, to genialny w swojej prostocie pomysł. Woda leci, odpoczywamy, relaksujemy się, a przy okazji przeglądamy newsy czy po prostu słuchamy muzyki ze Spotify.

Nagle okazuje się, że smartfon może być z nami tam, gdzie wcześniej nie mial wstępu. Nie tylko dlatego, że o tym nie pomyśleliśmy, ale też choćby z tego powodu, że to niebezpieczne:

Mimo, że kobiety zasadniczo obchodzą się ze sprzętem ostrożniej, dwa razy częściej niż mężczyznom zdarza im się upuścić elektroniczny gadżet do sedesu (odpowiednio 6% i 3% przypadków).

Już teraz wiem, że złożyłbym przedpremierowe zamówienie na toaletę z wbudowanym Kindle. Takim dodatkowym, żeby nie trzeba było zabierać zawsze ze sobą. Na razie jest tylko stojak, który jednocześnie jest uchwytem na papier toaletowy i podtrzymuje tablet. Tak, właśnie tego nam trzeba!

Obraz
© tabliczni.pl

A co powiecie na szczoteczkę do zębów, współpracującą z budzikiem? Można go wyłączyć dopiero wtedy, gdy zaniesie się zegarek do łazienki i włoży w niego szczoteczkę, wcześniej z niej korzystając. Wayki na to pozwalało - swego czasu można było kupić ten gadżet w Wielkiej Brytanii.

Szczoteczka do zębów jak konsola

Są jeszcze szczoteczki, na których można grać. Niby dobrze znane nam, trochę nudne mycie zębów, nagle staje się rozrywką.

I właściwie tak można powiedzieć o każdej czynności, którą w łazience wykonujemy, a która, jak na razie, nie ma żadnej styczności z nowymi technologiami. Błąd. W łazience wbrew pozorom spędzamy bardzo dużo czasu i możemy wykorzystać go dodatkowo na słuchanie muzyki, granie, czytanie czy inną rozrywkę.

Ale nie taszcząc ze sobą masę innych gadżetów. Niech one będa na miejscu. Kindle w kibelku. Radio w prysznicu. Gra w szczotce do zębów. I… nie wiem, producenci, zaskoczcie mnie.

Obraz

Macie świetną okazję. Targi IFA, które rozpoczną się już jutro. I mam nadzieję, że niektórzy twórcy sprzętu zrozumieją, że nie tylko ja mam takie potrzeby i zaskoczą nas nietypowymi łazienkowymi gadżetami. Niech łazienka faktycznie będzie inteligentna. Potencjał jest.

Bo w końcu o to w technologii chodzi - żeby umilić nam życie. W łazience odrobina technologicznej przyjemności nam się przyda.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
gadżetykomputerynews
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.