Moment – smartwatch jak bransoletka. Inteligentny zegarek może być ładny?

Wydaje się, że w temacie inteligentnych zegarków powiedziano już wszystko. Twórcy Moment udowadniają, że co nieco da się jeszcze wymyślić.

Moment – smartwatch jak bransoletka. Inteligentny zegarek może być ładny?
Adam Bednarek

I nie będzie to pomysł dodany na siłę

Wiecie, że nie podobają mi się inteligentne zegarki. OK, mają mnóstwo świetnych funkcji, ale na ręce wciąż wolę mieć tradycyjny zegarek. Dlaczego więc podoba mi się Moment?

Bo on z tradycyjnym zegarkiem nie próbuje rywalizować. Nie ma pseudoklasycznej tablicy, nie ma też brzydkich pasków. A właściwie to w ogóle nie ma paska albo... sam jest jednym dużym paskiem.

Trochę to pokręcone, bo Moment wygląda bardziej jak bransoletka, a nie zegarek. I to duża zaleta tego urządzenia, ponieważ mamy do czynienia z oryginalnym i sporym wyświetlaczem. W końcu ekran znajduje się wokół naszego nadgarstka.

O tym, że to naprawdę wygodne i przydatne, świadczyć może zwykłe pisanie SMS-a. Klawiatura jest spora, nie musimy przejmować się malutkim ekranikiem i tym, że nie trafimy w żądaną literę.

Z dala od ładowarki

Obraz

Twórcy chwalą się baterią: Moment wystarczy na 30 dni normalnego użytkowania bez ładowania. To całkiem sporo i kto wie, czy nie będzie to jeden z powodów, dla którego gadżet stanie się popularny.

Jak na inteligentny zegarek Moment nie kosztuje zbyt wiele – na Kickstarterze można go kupić za 174 dolary. Trzeba się jednak spieszyć, bo to promocyjna cena, która później wzrośnie do 188 dolarów.

Obraz

Wygląda na to, że takiego smartwatcha potrzebujemy. Kampania na Kickstarterze dopiero się rozkręca, a twórcy mają już ponad 30 tysięcy. Jeżeli uzbierają stówkę, to Moment trafi na nadgarstki w styczniu 2015 roku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.