MSI GeForce GTX 1080Ti SEA HAWK EK X: ekstremalny Pascal z blokiem chłodzenia cieczą

Najnowsza odsłona GeForce’a GTX 1080 Ti spodoba się overclockerom i entuzjastom bezgłośnych komputerów. MSI przygotowało ją wspólnie z marką EK Water Blocks. Jak prezentuje się specyfikacja i chłodzenie karty?

MSI GeForce GTX 1080Ti SEA HAWK EK X: ekstremalny Pascal z blokiem chłodzenia cieczą
Jarosław Balcerzak

07.05.2017 | aktual.: 09.03.2022 11:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obszerny blok i metalowy backplate

Premiera wyjątkowo wydajnych układów graficznych jest dla marki MSI okazją do zaprezentowania ich niereferencyjnych wersji chłodzonych cieczą. GeForce GTX 1080 Ti nie stanowi wyjątku, a jego zapowiadana wydajność ma usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających graczy i overclockerów. Specyfikacja i konstrukcja karty rzeczywiście robi wrażenie.

Jej wymiary to 277 × 170 × 22 mm, a waga wynosi 1312 gramów. Pomimo jednoslotowej konstrukcji karta otrzymała podwójnego śledzia – wymusiła to spora ilość złącz: dwa HDMI 2.0b, kolejne dwa DisplayPort 1.4 oraz pojedyncze DVI-D. Chłodzenie cieczą stworzono wspólnie z marką EK Water Blocks, a więc jednym z najbardziej uznanych i doświadczonych producentów.

Zainstalowany blok wodny to konstrukcja składająca się z akrylowego topu i niklowanej podstawy. Przylega ona do wszystkich kluczowych podzespołów: rdzenia, pamięci oraz sekcji zasilania. Front zdobi aluminiowy panel z wizerunkiem smoka, natomiast na odwrocie PCB umieszczono pokaźnych rozmiarów metalowy backplate z logo marki podświetlonym LED-ami RGB.

Obraz

Sekcja zasilania przygotowana na OC

Za wydajność karty odpowiada dobrze już znany układ Pascal GP102-350, wyposażony w 3584 rdzenie CUDA, 224 jednostek teksturujących oraz 88 rasteryzujących. Jego taktowanie jest uzależnione od trybu pracy (silent, gaming lub OC), w najwyższym podniesione z referencyjnych 1480/1582 MHz do 1569/1683 MHz (tryb OC).

Fabrycznie przetaktowano także 11 GB pamięci GDDR5X na 352-bitowej magistrali: zegar poprawiono z 11008 na 11124 MHz. Łączne TDP ma wynosić 250 W, energię dostarczają dwie 8-pinowe wtyczki, natomiast bezpieczeństwo i stabilność pracy zapewnia rozbudowana sekcja zasilania w układzie 8+2.

Obraz

GeForce dla najbardziej wymagających

MSI przyzwyczaiło już swoich klientów do produktów wykonanych z największą dbałością o szczegóły oraz ogromnym potencjałem w manualnym OC. Nie inaczej będzie w przypadku nowego GeForce’a GTX 1080 Ti, choć oczywiście będzie się to wiązać z niemałym nakładem finansowym. Wersje Sea Hawk zawsze należały do najwyższego przedziału cenowego.

Pomimo niszowego charakteru także i ta wersja znajdzie jednak wielu zwolenników. Zamożnych graczy konstruujących wydajny komputer do gier w 1440p/UltraHD oraz overclockerów, którym pozwoli na osiągnięcie częstotliwości nieosiągalnych przy chłodzeniu konwencjonalnym. Dokładna cena ani data premiery karty nie zostały jeszcze ujawnione.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.