Najbardziej dziurawa przeglądarka na świecie...

Użytkownicy przeglądarki Internet Explorer najczęściej zachęcani są do zmiany przeglądarki na inną (alternatywną), przy użyciu dwóch bardzo skutecznych argumentów: inne przeglądarki są szybsze i bezpieczniejsze. Czy alternatywne przeglądarki są naprawdę mniej dziurawe?

Najbardziej dziurawa przeglądarka na świecie...
Paweł Cebula

Użytkownicy przeglądarki Internet Explorer najczęściej zachęcani są do zmiany przeglądarki na inną (alternatywną), przy użyciu dwóch bardzo skutecznych argumentów: inne przeglądarki są szybsze i bezpieczniejsze. Czy alternatywne przeglądarki są naprawdę mniej dziurawe?

Zacznijmy od tego, że istnieje pewnego rodzaju zależność, między liczbą użytkowników korzystających z danej przeglądarki, a ilością wykrywanych dziur, luk, błędów. Oczywiste jest to, że czym więcej osób korzysta z Firefoksa, tym zwiększa się prawdopodobieństwo wykrycia błędu.

Od pewnego czasu (kiedy to Firefox zaczął bardzo zbliżać się do pierwszego miejsca w rankingu popularności przeglądarek) obserwujemy bardzo często fakt pojawiania się informacji o wykrytych dziurach. Zwolennicy Internet Explorera bezlitośnie to wykorzystują mówiąc, że Firefox, Opera, Safari wcale nie są tak bezpieczne jak wszyscy mówili.

W przypadku Firefoksa w ubiegłym roku wykryto 115 luk w zabezpieczeniach (o różnym poziomie niebezpieczeństwa). Safari z kolei może „pochwalić się” 32 wykrytymi błędami. Internet Explorer z 31 wykrytymi dziurami plasuje się na trzecim miejscu. Zaraz za IE mamy Operę z 30 lukami.

Jest jednak bardzo istotna kwestia, na którą proponuję zwrócić szczególną uwagą - Mozilla, Opera Software, czy Apple może pochwalić się bardzo szybkimi reakcjami na znalezione błędy, co skutkuje wydaniem nowej wersji pozbawionej błędów. Moim zdaniem jest to bardzo istotne i świadczy o tym, że dana firma traktuje bezpieczeństwo użytkownika w sposób poważny.

Źródło: CNETMyOpera

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.