Najciekawsze myszy komputerowe - dla gracza i nie tylko [TOP 11]

Najciekawsze myszy komputerowe - dla gracza i nie tylko [TOP 11]

Saitek Cyborg R.A.T 9
Saitek Cyborg R.A.T 9
Piotr Dopart
29.05.2011 20:02, aktualizacja: 11.03.2022 11:35

Mysz komputerowa to jedno z absolutnie podstawowych akcesoriów użytkownika komputera, więc gryzonie we wszelkiej maści rodzajach i rozmiarach zapewne zdążyły opatrzyć się większości z nas. W celu przezwyciężenia tego znużenia i zwalczania stereotypu nudnej, szarej myszki prezentujemy dziś galerię najbardziej interesujących (z rozmaitych powodów) przedstawicieli klikającej fauny.

Cybernetyczny szczur

Na pierwszy ogień mysz o niesamowitym designie - wysoce konfigurowalny Saitek Cyborg R.A.T 9 wygląda raczej jak futurystyczny czołg oblężniczy. Nowoczesne wzornictwo i przemyślana konstrukcja pozwala dostosowywać odległości pomiędzy przyciskami i ich umiejscowienie. Ma to pozwolić na zmianę długości gryzonia w taki sposób, żeby pasowała do indywidualnego, preferowanego stylu trzymania. Mysz pozwala również dostosować nawet wagę.

Technologia bezprzewodowa 2,4Ghz o niskiej latencji ma zapewniać opóźnienie w wysokości 1 ms. Dwóch dedykowanych baterii litowo-jonowych można używać na zmianę - gdy jedna jest w użyciu, druga się ładuje. Zasilanie ma gwarantować 9 h nieprzerwanej gry lub 4 dni normalnego użytkowania.

Maksymalna czułość myszy osiąga niesamowitą wartość 5600 dpi. Urządzenie ma również 4 własne ustawienia dpi (przełączane z fabrycznych za pomocą Rocker Switch), a także 5 programowalnych przycisków. Precision Aim Mode pozwala na spowolnienie ruchów myszy, żeby ułatwić namierzenie celu np. w przypadku używania snajperki.

Mysz dostępna jest w Polsce od ok. 370 zł.

Powrót legendy

Razer Boomslang Collector's Edition 2007
Razer Boomslang Collector's Edition 2007

Razer Boomslang Collector's Edition 2007 to reedycja jednej z najbardziej znanych myszy komputerowych dla graczy na świecie. Nowa wersja, poza ciekawym, charakterystycznym designem, oferuje 3G Infrared Sensor o rozdzielczości 1800 dpi. Mysz wyposażono w 32 KB pamięci, które są w stanie zachować maksymalnie 5 profili ustawień przycisków. Ukoronowaniem cech charakterystycznych sprzętu jest czas reakcji wynoszący 1 ms, co pozwala na bardzo dobre odwzorowanie ruchów gracza.

Dostosowana do obu rąk obudowa zawiera tytanowe wykończenia, pięć niezależnie programowalnych przycisków Hyperesponse, antypoślizgowe krawędzie boczne, teflonowe ślizgacze, a także ok. 2-metrowy kabel z pozłacanym złączem USB.

Mysz można kupić w cenie od ok. 235 zł.

Gryzoń od mistrza

Creative Fatal1ty 1010 Mouse
Creative Fatal1ty 1010 Mouse

Creative Fatal1ty 1010 Mouse to mysz sygnowana pseudonimem Johnatana "Fatal1ty" Wendela - jednego z najbardziej znanych graczy na świecie, wielokrotnie tytułowanego na turniejach takich gier jak stary dobry Quake 3. Została ona zaprojektowana pod jego kierunkiem jako sprzęt optymalnie spełniający jego wymogi.

Charakterystyczny design sprawia i kompaktowe rozmiary sprawiają, że sterowanie odbywa się wyłącznie palcami, a nadgarstek opiera się na podkładce - ma to zapewniać dużo lepszą precyzję celowania. Mysz korzysta ze zwykłej, czerwonej diody LED i - dzięki technologii HD-Optix - pracuje z maksymalną rozdzielczością 1600 DPI.

"Mistrzowski" gryzoń dostępny jest w cenie od ok. 100 zł.

Najlepsza mysz do rushowania?

Razer Spectre StarCraft II
Razer Spectre StarCraft II

To cudeńko sygnowane jest logo Razera i flagowej gry ze stajni Blizzarda - Starcraft 2. Mysz określana jest przez producenta jako turniejowa i ma być w pełni kompatybilna z Wings of Liberty i kolejnymi epizodami opowieści o starciach pomiędzy Terranami, Protossami i Zergami.

Razer Spectre StarCraft II to lekka, pięcioprzyciskowa mysz mająca zapewniać dobrą kontrolę w grach gatunku RTS. Przyciski są duże i pokryte powierzchnią antypoślizgową, a specjalny system pozwala dostosować siłę potrzebną do wciśnięcia przycisku - ułatwia to znalezienie optimum pomiędzy prędkością reakcji a precyzją kontroli. Innymi słowy, pozwala zmniejszyć liczbę przypadkowych kliknięć i zwiększyć liczbę wydawanych rozkazów na minutę.

System diod - APM Lighting System - monitorować ma prędkość wydawania komend, a także informacje o zmianach sytuacji wewnątrz gry, reagując konfigurowalnymi rozbłyskami światła. Razer Spectre oferuje opóźnienie na poziomie 1 ms, co powinno sprawdzić się nie tylko w strategiach czasu rzeczywistego, ale także we wszelkiej maści strzelankach.

Tym, co odstręczać może od kupienia sprzętu jest cena - wynosząca ok. 260 zł.

Gryzoń dla miłośników Blizzarda

SteelSeries World of Warcraft: Cataclysm MMO Gaming Mouse
SteelSeries World of Warcraft: Cataclysm MMO Gaming Mouse

SteelSeries World of Warcraft: Cataclysm MMO Gaming Mouse to kolejna "tematyczna" myszka, tym razem dedykowana graczom MMORPG i poświęcona grze World of Warcraft: Cataclysm. Ma ona 14 konfigurowalnych przycisków, które można zbindować pod odpowiednie komendy WoW-a, a także wsparcie dla tworzenia makr gry.

Mysz umożliwia wybranie podświetlenia w dowolnym kolorze z 16-milionowej palety, z 4 rodzajami intensywności i błyśnięć. Gryzoń przechowa również 10 profili konfiguracji - każdy można przyporządkować innej postaci, z odrębnym podświetleniem dla każdej z nich.

Cena? Od ok. 285 zł wzwyż.

Myszka TRONowa

Razer TRON Gaming Mouse
Razer TRON Gaming Mouse

To już ostatnia z serii myszy "inspirowanych" w tym zestawieniu. Niektórzy z Was mogą kojarzyć Razer TRON Gaming Mouse z genialnego case moda - komputera stylizowanego na motocykl ze tego legendarnego filmu. Zapewniająca rozdzielczość 5600 dpi i wyposażone w czujnik laserowy w technologii 3.5G ma zapewniać niesamowitą precyzję. Co więcej, sprzęt generuje efekty świetlne i dźwiękowe inspirowane lightcycle'ami z Trona.

Razer Tron mouse trail

Mysz przeznaczona jest zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych, a kupić ją można w, zabójczej moim zdaniem, cenie - od niemal 440 zł.

Konkurencja dla S.Z.C.Z.U.Ra

Logitech G9
Logitech G9

Laserowa Logitech G9 to kolejna mocno konfigurowalna mysz z możliwością zamiany wagi i wyglądu. System wyważania pozwala dociążyć gryzonia o 28 gramów, a wymienne uchwyty XL dają wiele możliwości przystosowania tej myszy do osobistych preferencji lub wymogów sytuacji.

Mysz oferuje dostosowywaną czułość w granicach 3200 dpi (o wybranej rozdzielczości informują diody LED), a konfiguracje funkcji 9 przycisków można przechowywać w wewnętrznej pamięci urządzenia. Pomieści ona do 5 profili ustawień. Kółko MicroGearT pozwala na przewijanie strony zarówno z prędkością samochodu rajdowego, jak i w trybie precyzyjnego przewijania.

Ceny urządzenia zaczynają się ok ok. 200 zł.

Prawdziwe MMOnstrum

Razer Naga Epic MMO Gaming Mouse
Razer Naga Epic MMO Gaming Mouse

Razer Naga Epic MMO Gaming Mouse ze swoimi 17 przyciskami optymalizowanymi pod gry MMORPG mieści się zdecydowanie w kategorii "mokre sny gracza". Oprócz swojej 12-przyciskowej miniklawiaturki (której funkcjonalność rozszerzają dodatkowo kombinacje klawiszowe z klawiaturą), Razer Naga Epic oferuje działanie w trybach bez- i przewodowym oraz dedykowane dodatki do najpopularniejszych MMO na rynku - World of Warcraft, Warhammer Online: Age of Reckoning, City of Heroes i in.

Gryzoń wyposażony jest także w 3 wymienialne panele boczne, co pozwoli bez problemu dostosować go do indywidualnych preferencji użytkownika.

Podstawowa wada urządzenia? Cena wynosząca od ok. 450 zł.

Raptor jak płaszczka

RAPTOR-GAMING M3
RAPTOR-GAMING M3

Powracamy do świata zwierzęcego nazewnictwa - RAPTOR-GAMING M3 bardziej niż prehistorycznego gada przypomina swojską płaszczkę, choć (ze względu na swoją niesymetryczność) może nieco kaleką...

Ta laserowa myszka o możliwości dostosowania rozdzielczości od wartości 400 do 2000 dpi. Aktualnie ustawiona wartość widoczna jest na ekraniku OSD - informacji o rozdzielczości dostarcza również dioda LED na górze urządzenia. Dedykowany driver RAPTOR-ADJUST pozwala podkręcić czułość myszy do 2400 dpi. RAPTOR-GAMING M3 pozwala również na regulowanie wagi - w 9 krokach od 120 do 140 gramów.

Myszkę kupimy w cenie od ok. 60 zł - i jest to bodaj najtańsza z prezentowanych tutaj propozycji.

Jabłkiem sobie nie poklikasz

Apple Magic Mouse
Apple Magic Mouse

Chyba najbardziej nietypowym urządzeniem w naszej jedenastce jest gryzoń nazwany po prostu Apple Magic Mouse. W przeciwieństwie do pozostałych propozycji, jego gładka, symetryczna obudowa nie zawiera ani jednego wyodrębnionego przycisku. Ich rolę przejmuje cała powierzchnia myszki, posiadająca oprócz tego właściwości dotykowe i obsługująca technologię multi-touch.

Producent zarzeka się, że produkt różnicuje przesunięcia w pionie i poziomie (zamiast rolek do przewijania), prawe i lewe kliknięcie (jeśli wierzyć opiniom użytkowników, próba wywołania tego pierwszego potrafi napsuć nieco krwi), a także poziome przesunięcie (czy, jak woli Apple, "machnięcie") dwoma palcami, które przechodzi do następnej/poprzedniej strony w Safari lub iPhoto.

Magic Mouse dodawana jest obecnie do niektórych zestawów Apple'a, można ją także kupić oddzielnie w cenie ok. 300 zł.

Twoja najdroższa

The World's Most Expensive Computer Mouse
The World's Most Expensive Computer Mouse

Zestawienie kończy propozycja będąca trochę na bakier z poprzednimi propozycjami - najdroższa (dosłownie) mysz, jaka do tej powstała. Gryzoń celuje raczej w klientelę w rodzaju bogatych kobiet-miłośniczek technologii, którym nie wystarczy zwykła mycha, lecz potrzebują odrobiny luksusu także w tej dziedzinie życia.

Mysz nazywa się po prostu The World's Most Expensive Computer Mouse (ang. Najdroższa Komputerowa Mysz na Świecie - godna podziwu bezpośredniość), a osoba chcąca zaszpanować przed ukochaną będzie musiała przełknąć wydatek w wysokości 16200 funtów szterlingów - wg obecnego kursu będą to ok. 74120 zł.

Czy macie własne propozycje, których brakuje Wam w powyższym zestawieniu? Jeśli tak, podzielcie się nimi w komentarzach pod tym postem lub na facebookowej stronie Gadżetomanii.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)