Najlepsze przeróbki kultowych klipów wideo z Sieci [TOP 10]

O sile oddziaływania virali świadczy nie tylko liczba wyświetleń filmów, ale również ilość wariacji na ich temat. Zobacz, jak wyglądają popularne w Sieci filmy przerobione przez kreatywnych internautów!

Boxxy - nastoletnia gwiazda Sieci (Fot. YouTube.com)
Boxxy - nastoletnia gwiazda Sieci (Fot. YouTube.com)
Łukasz Michalik

David After Dentist

Wypowiedzi małego Davida, który po wizycie u dentysty wciąż znajduje się pod wpływem znieczulenia, stały się sieciową legendą. Najlepszym potwierdzeniem popularności filmu jest liczba wyświetleń – 95 milionów to wynik, którego może pozazdrościć większość gwiazd muzyki o światowej sławie.

Wynik o rząd wielkości mniejszy, ale również imponujący – 11 milionów widzów – zdobyła muzyczna przeróbka filmu z Davidem. O takim wyniku gwiazdy polskiej muzyki mogą tylko pomarzyć. Ale czy – Waszym zdaniem – ten kawałek jest rzeczywiście tak dobry?

For Everyone From Boxxy

Monolog nadpobudliwej piętnastolatki – Catherine Wayne – znanej jako Boxxy, zdobył popularność dzięki serwisowi 4chan. Boxxy zyskała liczne grono wielbicieli, ale nie mniej liczni byli jej przeciwnicy. Po ujawnieniu danych personalnych dziewczyny musiała ona zmienić miejsce zamieszkania.

W Sieci można znaleźć wiele przerobionych zdjęć, animacji czy filmów. Oto jeden z nich.

Old Spice | The Man Your Man Could Smell Like

Reklama Old Spice zrobiła w Sieci prawdziwą furorę. Popularność filmu nie ograniczyła się do liczby wyświetleń na YouTube – kampania, której częścią była ta bardzo dobrze oceniana reklama, przyniosła wzrost sprzedaży Old Spice’a o 107 proc.

Status sieciowej gwiazdy błyskawicznie zdobył również grający w reklamie aktor -  Isaiah Mustafa. Ten były futbolista przed wystąpieniem w filmie Old Spice’a miał na swoim koncie epizodyczne role w amerykańskich serialach, jak „Kryminalne zagadki Los Angeles” czy „Brzydula Betty”.

Popularny film okazał się również wdzięcznym obiektem przeróbek.

Get a Mac - Stuffed

Słynna seria świetnych reklam Apple’a okazała się nie tylko celnym ciosem wymierzonym w pecety i Microsoft, ale również sukcesem wizerunkowym.

Liczne przeróbki zwolenników konkurencyjnych platform, jak również parodie reklam utrzymane np. w stylu South Parku mimo zakończenia kampanii nadal cieszą się znaczną popularnością. Zobaczcie film, który obejrzało do tej pory prawie 18 milionów widzów!

Nintendo Sixty-FOOOOOOOOOOUR

Ile radości może sprawić konsola do gier? Stary film pokazujący reakcję dzieci, które dostały Nintendo 64, jest dowodem na to, że szczęście można kupić ;). Szalony entuzjazm dzieciaków nie został zignorowany - powstało wiele zabawnych interpretacji tego filmu.

Pozostaje pytanie, czy po obejrzeniu poniższej przeróbki znajdą się rodzice chętni, by kupić swoim pociechom nową konsolę ;)

300 - Movie Trailer

Świetny film na podstawie komiksu Franka Millera doczekał się nie tylko pełnometrażowej parodii w postaci "Meet my Spartans", ale stał się również wdzięcznym obiektem żartów i przeróbek.

Słynny okrzyk Leonidasa, strącającego kopniakiem w bezdenną czeluść posła Kserksesa, stał się rozpoznawalny.

Wśród licznych przeróbek fragmentów filmu ciekawie wygląda wariacja na jego temat nawiązująca do wielu innych znanych motywów.

Leeroy Jenkins

Świat World of Warcraft wciąga niektórych graczy tak bardzo, że zdarza się im zapominać, że to tylko zabawa. Jeden z nich, Leeroy Jenkins, postanowił im o tym przypomnieć ;).

Oryginalny film jest zabawny przede wszystkim dla zapalonych graczy. O co w nim chodzi? Internauci grający WoW-a zebrali się, aby wspólnie zorganizować wyprawę do Blackwing Liar - lochu, w którym wylęgają się młode smoki.

Ze względu na skalę trudności tego zadania gracze ustalali precyzyjny plan działania. W pewnym momencie, po krótkiej nieobecności, do komputera wrócił Leeroy Jenkins. I się zaczęło... ;)

Samotna szarża Leeroya doczekała się wielu przeróbek. Poniżej jego wyczyn w wersji techno.

Leave Britney alone!

Britney Spears najgorszy etap kariery ma chyba za sobą. W czasie gdy popowa gwiazda była znana głównie nie ze swojej twórczości, ale z osobistych problemów, jeden z fanów umieścił w Sieci rozpaczliwy apel w jej obronie.

Jak to bywa z przesadnie emocjonalnymi wystąpieniami, apel błyskawicznie stał się obiektem kpin i żartów. Powstało również wiele twórczych przeróbek tego pełnego pasji wystąpienia. Czy nastolatek, który bierze w obronę Baracka Obamę, jest przekonujący ;)?

"Bacon is good for me!"

Fragment amerykańskiego show "Zamiana żon" zdobył popularność za sprawą młodego smakosza, przekonanego o dobroczynnych właściwościach bekonu ;)

Walka o prawo do odżywiania się zgodnie ze swoimi przekonaniami, jak również trudna - podjęta ze łzami w oczach - decyzja o wyprowadzce, stały się kanwą dla wielu twórczych przeróbek.

Yosemitebear Mountain Double Rainbow 1-8-10

Film pokazujący podwójną tęczę stał się sławny nie za sprawą niecodziennego zjawiska, ale dzięki emocjonalnym komentarzom wygłaszanym zza kadru. Można odnieść wrażenie, że widok okazał się zbyt piękny, by kamerzysta mógł po prostu przyjąć go do wiadomości i zająć się podziwianiem ;)

Film, który obejrzało już niemal 30 mln widzów, przyniósł swojemu twórcy sławę. Poza zdobyciem sieciowej popularności twórca filmu zaczął na nim zarabiać, oferując m.in. koszulki z motywem podwójnej tęczy.

Tak emocjonalne wystąpienie nie mogło pozostać bez twórczych interpretacji. Poniżej jedna z przeróbek słynnego filmu:

DOUBLE RAINBOW SONG!!

Jakie inne przeróbki popularnych w Sieci filmów są, Waszym zdaniem, godne uwagi?

Źródło: Mashable

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.