Nie ma scenariusza do filmu Blade Runner 2

Tydzień temu świat obiegła wiadomość, że scenarzysta Eagle Eye, Travis Wright, pisze skrypt do kontynuacji Blade Runnera. Teraz sam zainteresowany zdradza, że tak naprawdę były to tylko zarysy fabuły, nad którymi współpracował z Johnem Glennem i Budem Yorkinem, producentem pierwszej części. Konkretny scenariusz nigdy nie powstał. A o czym miałby traktować potencjalny sequel? Zapraszam do dalszej części wpisu.

Nie ma scenariusza do filmu Blade Runner 2
Ireneusz Podsobiński

Tydzień temu świat obiegła wiadomość, że scenarzysta Eagle Eye, Travis Wright, pisze skrypt do kontynuacji* Blade Runnera*. Teraz sam zainteresowany zdradza, że tak naprawdę były to tylko zarysy fabuły, nad którymi współpracował z Johnem Glennem i Budem Yorkinem, producentem pierwszej części. Konkretny scenariusz nigdy nie powstał. A o czym miałby traktować potencjalny sequel? Zapraszam do dalszej części wpisu.

W swoich pomysłach Wright starał się odpowiedzieć na kilka pytań, które pozostawiał za sobą film Ridleya Scotta. "Co to oznacza być człowiekiem? Czy Deckard jest replikantem? Co się stało z Rachel? Jak wyglądają kolonie? Co się dzieje z replikantami, po tym jak Tyrell został zabity przez swój twór?"

Wright nie zamierza porzucać pomysłu na sequel Blade Runnera, lecz na pewno nie powstanie on w najbliższym czasie. Jest to raczej tylko marzenie scenarzysty, który rozważa napisanie skryptu nawet dla siebie samego. Kto wie, gdyby Ridley Scott wyraził zainteresowanie projektem, zapewne prace ruszyłyby natychmiastowo. Tymczasem wszyscy fani, którzy z wściekłości wyrywali sobie włosy, mogą spać spokojnie.

Obraz
© [źródło](http://niezlekino.pl/images/2008/10/blade_runner.jpg)

Foto: Warner Bros.

Źródło: /Film

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.