Niezapomniane biusty z gier wideo

Jaki jest idealny strój do walki na miecze? Jeśli życiową mądrość czerpiemy z gier wideo, nie będziemy mieć wątpliwości: najlepszym strojem jest w takim przypadku skromne (albo – z innego punktu widzenia – nieskromne) bikini. Na pohybel fizyce, biologii i zdrowemu rozsądkowi – oto, jak wyglądają biusty bohaterek gier wideo!

Ivy Valentine (Soulcalibur)
Ivy Valentine (Soulcalibur)
Łukasz Michalik

Mortal Kombat Sonya Blade Story (2011)

Sonya towarzyszy nam od 1992 roku, gdy objawiła się w pierwszej części kultowej bijatyki. Oficer amerykańskich sił specjalnych, a następnie funkcjonariusz jednej z rządowych agencji od ponad 20 lat ściga inną znaną z pierwszej odsłony MK postać – Kano.

Anne (Trespasser)

Jeden z ciekawszych wskaźników życia w grach wideo
Jeden z ciekawszych wskaźników życia w grach wideo

Trespasser nie odniósł wielkiego sukcesu, ale był prawdopodobnie pierwszym FPS-em, w którym można było zobaczyć inne części ciała niż tylko trzymającą oręż dłoń. Wystarczyło po prostu opuścić głowę. Autorom gry należą się brawa za pomysłowość – tatuaż na lewej piersi był przy okazji wskaźnikiem zdrowia bohaterki.

Mass Effect | Miranda Lawson (Yvonne Strahovski) Tribute

Inżynieria genetyczna ma wielką przyszłość, o czym przekonuje nas m.in. Miranda Lawson, której twarzy użyczyła australijska aktorka o polskich korzeniach, Yvonne Strahovski.

Dead or Alive 5 Ultimate Trailer (E3 2013)

Niewiele jest gier, które traktowałyby temat piersi z tak wielką powagą. Twórcy serii DOA nie poszli na łatwiznę – opracowali specjalny model ruchów piersi walczących zawodniczek, reprezentowanych w tym miejscu przez ikoniczną Kasumi. Jak stwierdził Yohei Shimbori z zespołu tworzącego DOA 5:

Otrzymaliśmy informacje od naszych oddziałów zza oceanu, żeby stonować trochę seksualność w grze. Jednocześnie dostawaliśmy sygnały od ludzi, którzy w nią grali, mówiące, że "Chcemy większych piersi. Zróbcie takie postaci". (…) Gdy masz solidny system walki, to nie ma nic złego w posiadaniu pięknych bohaterek.

Trish (Devil May Cry)

Występująca w trzech z czterech części serii Trish potwierdza stereotypową opinię o zmienności kobiet, dając się poznać w czwartej części gry jako Gloria.

BloodRayne - Butterfly

Co wyjdzie ze skrzyżowania wampira z człowiekiem? Odpowiedzią na to pytanie jest urodzona na początku XX wieku dhampirzyca Rayne, którą mieliśmy okazję podziwiać nie tylko w grach, ale też ich kinowych ekranizacjach.

Anna Spośród Cieni (Planescape: Torment)

Anna Spośród Cieni
Anna Spośród Cieni

Nordom: Mam pytanie. Czy masz jakieś przeznaczenie? Cel?

Morte: Czy Anna wciąż nosi ubranie?

Nordom: Potwierdzam.

Morte: Więc odpowiedź brzmi: tak.

Dialog z gry Planescape Torment dobrze podsumowuje tę postać. A Anna Spośród Cieni udowadnia przy okazji, że ogon może przydać się nie tylko do utrzymywania równowagi, ale też do drapania po plecach.

Triss Merigold (Wiedźmin)

Triss Merigold
Triss Merigold

Nie dość, że zawróciła w głowie Geraltowi, to jeszcze znalazła się na okładce polskiej edycji "Playboya". Całkiem nieźle jak na postać z gry.

SCV : Isabella "Ivy" Valentine (バレンタイン - アイヴィ) [ALL MOVES & COMBOS!]

Na ile popularność dalekowschodnich bijatyk jest zasługą wyglądu postaci wojowniczek? Biust Ivy Valentine, znany z serii Soulcalibur to ciekawy przykład schlebiania gustom graczy – w tym wypadku w myśl zasady: im więcej, tym lepiej.

The Evolution of Lara Croft : (1996 - 2013)

Przez niemal dekadę gigantyczny biust był znakiem rozpoznawczym Lary – twórcy nawet nie próbowali silić się na realizm, fundując graczom widok rozsadzających obcisłą koszulkę, pokaźnych piersi. Był to efekt przypadku – podczas tworzenia postaci pierwszej Lary grafik ustawił wartość odpowiedzialną za rozmiar biustu na 150% i choć było to błędem, to wszystkim spodobało się na tyle, że postanowiono go nie korygować.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (5)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.