Nowe dyski szybsze niż HDD i SSD

Brytyjscy naukowcy wymyślili coś, co może w znaczący sposób zrewolucjonizować rynek komputerowy. Mowa o nowych dyskach HRD (Hard Rectangular Drive), które podobno mogą być szybsze niż HDD, a nawet szybsze niż dyski SSD.

hdd-ssd
hdd-ssd
Damian

23.06.2009 16:00

Brytyjscy naukowcy wymyślili coś, co może w znaczący sposób zrewolucjonizować rynek komputerowy. Mowa o nowych dyskach HRD (Hard Rectangular Drive), które podobno mogą być szybsze niż HDD, a nawet szybsze niż dyski SSD.

Najważniejszymi podzespołami nowych dysków są - dwustronny magnetyczny talerz, który jest umieszczony pomiędzy dwoma, bardzo ważnymi laminowanymi główkami zapisu-odczytu. Tworzy to coś w rodzaju kanapki. Wszystko mieści się w tradycyjnej 3.5-calowej obudowie. Troszkę trudno to przetłumaczyć, ale tak mniej więcej by to wyglądało.

x-g-215044-3
x-g-215044-3

Za projektem stoi firma DataSlide, według której nowa technologia pozwoli na stworzenie dysków możliwych do wykonania 160000 IOP-ów (input/output operations per second) oraz osiągnięcia prędkości transferu na poziomie 500MB/sek. Przy tym wszystkim dyski mają pobierać tylko 4W energii, czyli mniej więcej tyle, ile tradycyjne SSD.

Producent planuje wprawdzić technologię do użytku komercyjnego, czyli po prostu dla normalnych użytkoników. No to czekamy.

Źródło: Tom's Hardware

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.