Nowoczesny zegarek, który sam zaprogramujesz

Zegarek na rękę powoli staję się przeszłością. Coraz więcej osób rezygnuje z tego niegdyś niezbędnego przedmiotu, bo godzinę i tak sprawdza na komórce. InPulse to przykład zegarka, który idzie z duchem czasu.

Możliwości zegarka inPulse
Możliwości zegarka inPulse
Grzegorz Nowak

17.02.2011 | aktual.: 11.03.2022 12:07

Zegarek na rękę powoli staję się przeszłością. Coraz więcej osób rezygnuje z tego niegdyś niezbędnego przedmiotu, bo godzinę i tak sprawdza na komórce. InPulse to przykład zegarka, który idzie z duchem czasu.

Kiedy tradycyjne zegarki odchodzą do przeszłości (lub stają się jedynie ekskluzywnym gadżetem), pojawia się dla nich nowe zastosowanie. InPulse to zegarek, który możecie sami zaprogramować i sterować innymi urządzeniami za pomocą technologii Bluetooth. Największą jego zaletą jest jednak niezależność od platformy. Android, iPhone, Blackberry - ten zegarek działa z każdą bez wyjątku, a producent zachęca do modyfikacji.

InPulse firmy Allerta idzie o krok dalej i daje użytkownikowi zupełną dowolność w kreowaniu oprogramowania dzięki dostępnym aplikacjom, które pozwolą np. na sterowanie iTunes, odbieranie e-maili czy wiadomości tekstowych - to wszystko bez wyciągania telefonu z kieszeni (przykładowe wykorzystanie przedstawione są na ilustracji powyżej). Producent ma nadzieję, że łatwy w modyfikowaniu zegarek zachęci programistów do tworzenia aplikacji i modyfikacji.

Zegarek jest wyposażony w ekran LCD o przekątnej 1,3 cala, 32 kB pamięci na oprogramowanie i 8 kB pamięci RAM. Bateria, która może działać do 4 dni, ładowana jest przez port microUSB. Zegarek InPulse można kupić już za niecałe 150 dolarów.

inPulse Smartwatch for Blackberry

inPulse - Psychedelic watch

Źródło: nytimes.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.