Solaris - zegarek na miarę powieści Stanisława Lema

Wszyscy miłośnicy powieści i filmów, których akcja rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej na pewno nie przejdą obok tego zegarka obojętnie.

Solaris Watch Type 1
Solaris Watch Type 1
Jakub Tabaczewski

02.02.2011 | aktual.: 11.03.2022 12:19

Wszyscy miłośnicy powieści i filmów, których akcja rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej na pewno nie przejdą obok tego zegarka obojętnie.

Co prawda nie wiem, czy artysta pracujący dla Tokyoflash przy projektowaniu tego zegarka inspirował się powieścią jednego z najlepiej znanych, polskich pisarzy science-fiction, ale sądzę, że sam Stanisław Lem z chęcią wyposażyłby bohaterów swoich książek w podobnie wyglądające gadżety.

Solaris Watch Type 2
Solaris Watch Type 2

Zdaję sobie sprawę, że futurystycznie wyglądających zegarków na rynku nie brakuje. Solaris Watch cechuje się jednak wzornictwem, które bez wątpienia wyróżnia go z tłumu. Chodzi o tę 'kosmiczną stylistykę', coś co sprawia, że wygląda on jak wyniesiony ze statku kosmicznego.

Solaris Watch Type 3
Solaris Watch Type 3

Koncepcyjny zegarek został zaprojektowany przez Oliviera Demangela w trzech wersjach stylistycznych. Muszę przyznać, że wszystkie zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Poniższe wideo instruuje w jaki sposób odczytywać z nich godzinę.

Olivier Demangel - futuristic watches - Solaris Series - 720p

Źródło: yankodesign.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.