Nyan Cat Gif sprzedany. Nabywca zapłacił kryptowalutą

Nyan Cat Gif sprzedany. Nabywca zapłacił kryptowalutą

Jeden z najpopularniejszych gifów w internecie.
Jeden z najpopularniejszych gifów w internecie.
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska
20.02.2021 13:55, aktualizacja: 08.03.2022 14:17

Twórca jednego z najpopularniejszych na świecie gifów Chris Torres, wystawił swoje zremasterowane dzieło na aukcji Crypto Art. Sprzedał je za równowartość blisko 587 tys. dolarów.

W kwietniu 2021 popularny Nyan Cat skończy 10 lat. Jego twórca Chris Torres postanowił uczcić tę rocznicę wystawiając gifa na platformie internetowej Foundation. Dzieło znalazło swojego nabywcę w piątek 19 lutego. Kupujący zapłacił za gifa 300 Etherów, czyli około 587 tys. dolarów (uwzględniając kurs kryptowaluty w momencie sprzedaży).

Jedyny taki egzemplarz

W wywiadzie udzielonym portalowi "The Verge" Torres powiedział, że nie planuje sprzedać kolejnego oryginalnego pliku obrazu Nyan Cat, co oznacza, że ​​nabywca gifa posiada jedyny w swoim rodzaju egzemplarz.

Torres dokonał szeregu poprawek i zmian w prawie dziesięcioletnim gifie, które obejmowały m.in. jego powiększenie i drobne poprawki graficzne. W ten sposób twórca usunął wszystkie elementy, które jak twierdzi, dręczyły go przez lata.

Wystawianie dzieł cyfrowych na platformach internetowych staje się coraz popularniejsze. Tak samo jak sprzedawanie ich za kryptowaluta.

W ostatnich latach pojawiło się wiele platform tego typu np. SuperRare, Zora i Nifty Gateway, na których artyści i mecenasi sztuki wymieniają się dziełami cyfrowymi wartymi tysiące dolarów w świecie rzeczywistym. Foundation to jedna z najnowszych witryn, która została uruchomiona zaledwie dwa tygodnie temu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)