Oldschoolowy tablet od Atari

Ten gadżet trudno nazwać nowością. Rok jego powstania to 1984. Jednak warto przypomnieć sobie, jakie były początki tabletów i fakt, że Atari także może pochwalić się takim urządzeniem.

Oldschoolowy tablet od Atari
Marek Maruszczak

21.01.2009 | aktual.: 15.03.2022 09:00

Ten gadżet trudno nazwać nowością. Rok jego powstania to 1984. Jednak warto przypomnieć sobie, jakie były początki tabletów i fakt, że Atari także może pochwalić się takim urządzeniem.

Pełna nazwa gadżetu to Atari CX77 Touch Tablet. Jak wyglądała specyfikacja tego urządzenia? Były dostępne dwie wersje. Pierwsza oferowała 4 kolory i 16K RAM. Druga 16 kolorów oraz 24K RAM.

Nie brzmi imponująco? Wtedy było inaczej. Za cenę 89,95 USD można było stać się właścicielem jednego z najciekawszych dodatków do komputerów ATARI. Dzięki programowi Atari Artist każdy mógł zamienić swoją wenę na piksele i zapisać ją na kasecie magnetofonowej.

Nawet obecnie można kupić nowe, fabrycznie zapakowane egzemplarze tych tabletów. Tak właśnie zrobił Benj Edwards, który opisał swoje wrażenia z testu urządzenia na stronie [url=http://technologizer.com/2009/01/19/ataris-1984-touch-tablet-a-retro-unboxing/14/]Technologizer.

[/url]

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.