Opera Mini i JavaScript

Korzystanie z internetu w przypadku urządzeń mobilnych wcale nie musi być fajne. Dlaczego? Ograniczenia narzucane na Nas przez telefony i programowanie są znacznie większe i bardziej odczuwalne w przypadku mobilnych aplikacji. Ceny za transmisję danych też wcale nie zachęcają do korzystania z sieci przy pomocy komórki. Jednak nie jest tak źle jak mogłoby być. Jest coś takiego jak Opera Mini. W moim wypadku nieodłączny element podróży (obok odtwarzacza mp3). Korzystanie z internetu w przypadku Opery Mini jest znacznie bardziej efektowne i efektywne, aniżeli używając standardowo dostarczonego oprogramowania przez producenta telefonu.

Paweł Cebula

06.11.2007 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Opera Mini pozwala na wyświetlanie stron w takim kształcie w jakim znamy je z monitora normalnego komputera, pozwalając robić zbliżenia itp. Ilość pobieranych danych również jest mniejsza niż w przypadku standardowego oprogramowania. Jednak tak jak wspominałem są też pewne ograniczenia. Takie ograniczenia nakładają np. strony tworzone zgodnie z trendem Web 2.0 (gdzie jest sporo ajaxa czy samego JavaScript). Aplikacja taka nie jest w stanie poprawnie wyświetlić takiej strony. Uniemożliwia to także korzystanie np. z usług Google (jak np. Google Reader).

Sytuacja ta ma ulec zmianie - wszystko za sprawą wdrożenia obsługi JavaScript. W finalnej wersji Opery Mini 4, użytkownicy będą mogli się cieszyć z dobrodziejstw tej technologii również na swoich telefonach. To bardzo dobra wiadomość, że zniknie wreszcie tak poważne i uciążliwe obciążenie... pozostanie tylko czekać na obniżenie stawek za transmisję danych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.