Pentulitmate – wariacja na temat kostki rubika

Najsłynniejszy węgierski gadżet doczekał się wielu naśladowców. Na Pentultimate warto zwrócić uwagę między innymi dlatego, że został wykonany ręcznie w warunkach domowych.

Pentulitmate – wariacja na temat kostki rubika
Marek Maruszczak

01.12.2008 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najsłynniejszy węgierski gadżet doczekał się wielu naśladowców. Na Pentultimate warto zwrócić uwagę między innymi dlatego, że został wykonany ręcznie w warunkach domowych.

Pentultimate został zbudowany z 820 oddzielnych części, które ostatecznie połączono w 32 ruchome elementy. (20 trójkątnych i 12 pięciokątnych)

Obraz

Wszystkie formy i odlewy były wykonywane osobiści przez twórcę i to w dość ciekawy sposób, który możecie obejrzeć na powyższym zdjęciu.

The Pentultimate

Gadżet to jeszcze prototyp i dlatego nie „chodzi” tak płynnie jak zwykła kostka kubika. Mimo to pomysł jest ciekawy i być może kiedyś zobaczymy Pentultimate na półkach sklepowych. Jesteśmy ciekawi czy znacie podobne polskie projekty. Jeżeli tak to napiszcie o nich w komentarzach.

Źródło: Puzzle Forge

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.