Pierwsza wersja Chromium już dostępna

Po długim oczekiwaniu, pojawiła się pierwsza wersja przeglądarki Chromium, czyli odpowiednika Google Chrome dla systemów alternatywnych. Czy jest co świętować przeczytacie w dalszej części wpisu.

chomium-pcblog
chomium-pcblog
Adrian Nowak

Po długim oczekiwaniu, pojawiła się pierwsza wersja przeglądarki Chromium, czyli odpowiednika Google Chrome dla systemów alternatywnych. Czy jest co świętować przeczytacie w dalszej części wpisu.

Po pierwsze, od razu po instalacji rzuca się w oczy niezwykła prędkość przeglądarki. Wszystkie polecenia włącznie z uruchomieniem są wykonywane niemal bez opóźnienia. Poza szybkością, przeglądarka ma niestety niewiele zalet. Daje to jednak optymistyczny obraz na przyszły rozwój Chromium.

Z wad, których nie brakuje, można wymienić między innymi brak wielu ważnych funkcji takich jak chociażby przeglądanie w kartach czy wyświetlanie niektórych modułów. Nie ma na przykład okna informującego o wersji programu. Oczywiście podobnie jak w wielu wersjach testowych nie wyświetlane są prawidłowo wszystkie pliki flash czy bardziej zaawansowane formatowanie CSS.

Podsumowując, nie jest źle. Czekamy na kolejne wersje testowe. Mam nadzieję, że wreszcie powstanie bardzo dobra alternatywa dla ociężałego Firefoksa.

Opis instalacji Chromium znajdziecie tutaj.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.