Pierwszy na świecie animowany tatuaż [wideo]

Jeżeli myślałeś, że po doniesieniach o tatuażu wykonanym na gałce ocznej nic już Cię nie zaskoczy, to byłeś w błędzie. Zobacz jak powstaje tatuaż wykorzystujący kod QR do odtwarzania prostej animacji.

Fot. Dan Queiroz via Flickr.com na lic. CC
Fot. Dan Queiroz via Flickr.com na lic. CC
Maciek Kurek

09.07.2011 09:00

Jeżeli myślałeś, że po doniesieniach o tatuażu wykonanym na gałce ocznej nic już Cię nie zaskoczy, to byłeś w błędzie. Zobacz jak powstaje tatuaż wykorzystujący kod QR do odtwarzania prostej animacji.

Ludzie tatuują się od niepamiętnych czasów. Jak podaje Wikipedia, zakaz przyozdabiania ciała tatuażami można znaleźć już w Starym Testamencie. Wydaje się, że oprócz doskonalenia barwników i maszynek do tatuowania w tej dziedzinie nie da się nic nowego wymyślić. Otóż nie do końca.

Pewien belgijski tatuator zastosował dwa różne kolory tuszu aby uzyskać wrażenie trójwymiaru, podobnie jak w filmach 3D. Jean-Francois Palumbo wpadł na ten nietypowy pomysł gdy przypomniał sobie jak będąc dzieckiem lubił jogurty, do których dołączano obrazki zmieniające się po poruszeniu. Trzeba przyznać, że to ciekawa koncepcja, ale bez specjalnych okularów tatuaże nie wyglądają ciekawie.

Tatuaż 3D (fot. Jean-Francois Palumbo)
Tatuaż 3D (fot. Jean-Francois Palumbo)

Jednak okulary 3D to jeszcze nic – oto tatuaż, który w pełni można podziwiać tylko przy pomocy smartphone'a. Pewien mężczyzna od niedawna jest „nosicielem” pierwszego animowanego tatuażu. Tatuażysta o pseudonimie K.A.R.L. wykonał na klatce piersiowej Marco grafikę zawierającą kod QR, który zamienia się w prostą animację. Na filmie poniżej możecie zobaczyć jak wygląda to w praktyce.

Źródło: Geeks are sexy

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.