Piracka ofensywa 4chana. Kto padł ofiarą najsłynniejszych trolli świata?

Użytkownicy 4chana po raz kolejny pokazali, jak duża jest ich siła przebicia. W ciągu 24 godzin zorganizowali skuteczny atak DDoS. W rezultacie doprowadzili do wyłączenia dwóch znanych witryn internetowych.

Pirat (Fot. Flickr/ioerror/lic. CC by-sa)
Pirat (Fot. Flickr/ioerror/lic. CC by-sa)
Wojtek Wowra

href="http://gadzetomania.pl/images/2010/09/193095868-dbf2b00d46-b.jpg">Użytkownicy 4chana po raz kolejny pokazali, jak duża jest ich siła przebicia. W ciągu 24 godzin zorganizowali skuteczny atak DDoS. W rezultacie doprowadzili do wyłączenia dwóch znanych witryn internetowych.

Pierwszą ofiarą 4chana był serwis firmy Aiplex Software. Spółka zasłynęła ostatnio z przeprowadzania ataków DDoS na witryny z torrentami. Ataki te polegają na zajmowaniu wszystkich wolnych zasobów stron WWW poprzez wysyłanie danych z wielu komputerów jednocześnie.

Drugim celem była witryna Amerykańskiego Stowarzyszenia Przemysłu Filmowego (MPAA). Strona Aipleksu padła najprawdopodobniej ofiarą pojedynczego ataku. W przypadku MPAA akcja miała charakter grupowy.

Anonimowi użytkownicy 4chana wykorzystali do wyłączenia serwisu aplikację Low Orbit Ion Cannon. Program został stworzony do testowania wydajności serwerów. Równie dobrze może jednak służyć do przeprowadzania amatorskich ataków DDoS.

Użytkownik musi jedynie zainstalować aplikację i wpisać adres IP ofiary. Jeśli zrobią to jednocześnie tysiące ludzi, docelowe serwery nie wytrzymają.

MPAA zdążyła już zmienić numer IP swojego serwisu. Witryna obecnie działa. Strona Aipleksu nadal jest wyłączona.

Źródło: TorrentFreak

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.