Poczuj się jak James Bond – prezenty rodem z filmów szpiegowskich

Książka, biżuteria, smartfon, gra, konsola czy nieszczęsne skarpety to taki klasyczny prezentowy zestaw, który przychodzi do głowy każdemu, kto planuje zakup świątecznych prezentów. A może warto nieco wyłamać się z tego schematu i poszukać prezentów nieco mniej oczywistych… ale równie, a może bardziej przydatnych? Na przykład takich, które realnie mogą zwiększyć bezpieczeństwo obdarowanego? Oto kilka propozycji.

Poczuj się jak James Bond – prezenty rodem z filmów szpiegowskich
Redakcja Gadżetomanii

Scott McNealy, szef koncernu Sun Microsystems, powiedział kiedyś, że gdyby istniała technologia pozwalająca wszczepić chip GPS jego dziecku, to chętnie by z niej skorzystał – i choć wielu osobom może się to wydawać znaczącą przesadą, to każdy rodzic z pewnością doskonale rozumie, co McNealy miał na myśli. Możliwość zdalnego sprawowania opieki na dzieckiem i natychmiastowego sprawdzenia, gdzie się ono znajduje, to coś nie do przecenienia – na szczęście możemy już korzystać z takiej technologii, i to bez konieczności używania implantów.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Wystarczy kupić dostępny w ofercie Spy Shop precyzyjny, zaprojektowany z myślą o dzieciach lokalizator GPS W2 (249 zł) i wręczyć go jako prezent gwiazdkowy. W2 jest tak naprawdę połączeniem trzech urządzeń: lokalizatora, zegarka oraz telefonu komórkowego i pozwala w dowolnym momencie sprawdzić pozycję dziecka oraz nawiązać z nim połączenie głosowe. Każdy maluch ucieszy się z takiego prezentu, tym bardziej, że smartwatch jest prosty w obsłudze. Duży przycisk SOS pozwala dziecku szybko nawiązać kontakt (np. z rodzicem) i zawiadomić o potencjalnym zagrożeniu. Świetną funkcją jest też możliwość wyznaczenia strefy, w której może poruszać się maluch – po jej przekroczeniu rodzic otrzymuje powiadomienie.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Dla nieco starszych osób świetnym prezentem „szpiegowskim” może być dyskretny i wygodny w obsłudze dyktafon – szczególnie taki, który pozwala na nagrywanie dźwięku w dobrej jakości bez zwracania uwagi postronnych. Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest dyktafon cyfrowy MVR-200 (199 zł), mający postać niewielkiego modułu, który można umieścić w dołączonej do zestawu opasce na nadgarstek (MVR-200 wygląda wtedy jak popularna opaska sportowa). Urządzenie świetnie sprawdzi się np. podczas rejestrowania wykładu w szkole lub na uczelni czy nagrywania negocjacji biznesowych (w celu udokumentowania ustnych ustaleń). Dyktafon MVR-200 może pracować do 18 h na jednym ładowaniu i przechowywać w pamięci do 144 godzin nagrania.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

A skoro o biznesie mowa – we współczesnych firmach jednym z kluczowych wyzwań jest zachowanie dyskrecji i poufności informacji. Dlatego też świetnym prezentem dla osób prowadzących działalność biznesową może być sprzęt antyinwigilacyjny, czyli np. wykrywacz podsłuchów. Godną polecenia propozycją z tej kategorii jest np. Protect 1205 (1199 zł), czyli wykrywacz o czułości 50-6000 MHz, pozwalający na zdiagnozowanie, czy w bliskim otoczeniu znajdują się urządzenia inwigilacyjne, jak minikamery bezprzewodowe, lokalizatory GPS, podsłuchy GSM, czy wszystkie inne podsłuchy radiowe. Co ciekawe, posiada tryb wibracyjny – Protect 1205 może więc powiadomić użytkownika o wykrytym sygnale nawet bez wyjmowania urządzenia z kieszeni.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.