Podsumowanie CeBIT 2009 - nuuuudy!

Niestety, ale według mnie, tegoroczne targi CeBIT 2009 zawiodły. Producenci nie pokazali zbyt wiele ciekawych gadżetów. Ewentualnie podali szczegółowe informacje na temat czegoś, co już widzieliśmy na targach CES 2009. Jedynie Asus postarał się utrzymać jakiś tam poziom, ale też nie wykazali się niczym specjalnym.

cebit-171x143-pi
cebit-171x143-pi
Damian

Niestety, ale według mnie, tegoroczne targi CeBIT 2009 zawiodły. Producenci nie pokazali zbyt wiele ciekawych gadżetów. Ewentualnie podali szczegółowe informacje na temat czegoś, co już widzieliśmy na targach CES 2009. Jedynie Asus postarał się utrzymać jakiś tam poziom, ale też nie wykazali się niczym specjalnym.

1008ha
1008ha

Akurat o tajwańskiej firmie pisaliśmy najwięcej. Oczywiście na targach nie mogło zabraknąć nowego modelu netbooka Eee PC. Tym razem jednak zobaczyliśmy coś nowego, bo 10008HA jest bardzo cienki. W najgrubszym miejscu ma zaledwie 2.5cm grubości, a w dodatku ma prawie pełnowymiarową klawiaturę (92%).

Asus zdecydował się nawet na całą linię, nowych, cienkich notebooków U/UX. Ekran podświetlany diodami LED, procesory Core 2 Duo i karta graficzna GeForce to jest to, co spotkamy w tych anorektycznych laptopach.

Poza tym mogliśmy jeszcze zobaczyć to, co już widzieliśmy w styczniu, czyli serwer z dotykowym ekranem i wyjątkową klawiaturę, która mieści w sobie wszystkie podzespoły komputera. Producent jedynie skonkretyzował wcześniejsze informacje.

dual-panel
dual-panel

Ostatnią nowością tajwańczyków była bardzo ciekawa koncepcja laptopa z dwoma dotykowymi ekranami. Pomysł żywcem ściągnięty z opisywanego już u nas V12.

Większość informacji dotyczących targów CeBIT 2009, dotyczyła nowych, cienkich laptopów. Modele takie pokazały (oprócz Asusa) MSI i Gigabyte. Widocznie MacBook Air cieszy się sporą popularnością, więc inne firmy pozazdrościły Apple i zachciały ugryźć trochę tego "jabłecznika".

vedia
vedia

W Hanowerze nie zabrakło również Polaków. Konkretniej mówiąc - firma VEDIA - zaprezentowała kilka odtwarzaczy multimedialnych oraz jednego MID-a. Urządzenia posiadają to wszystko, co powinny mieć porządne gadżety, więc nawet możemy być dumni. "Cudze chwalicie, a swego nie znacie!"

W targach spory udział miała także firma OCZ, która przede wszystkim pokazała dysk SSD o pojemności 1TB i szybkości odczytu na poziomie 712MB/sek oraz zapisu na poziomie 500MB/sek, ale firma też zdecydowała się wejść na rynek netbooków. Może wprowadzą w tej dziedzinie coś nowego...

bebook-2
bebook-2

Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się jednak czytnik ebooków o nazwie BeBook 2. Cieszy przede wszystkim to, że ma wbudowaną polską czcionkę, więc bez problemu radzi sobie z polskimi znakami. Wyposażony jest także w dotykowy ekran, WiFi oraz moduł 3G. Na rynku ma się pojawić w połowie roku, w nieznanej jeszcze cenie.

Na zakończenie przypomnę jeszcze o ciekawiej obudowie do komputera, która powstała przy współpracy Thermaltake i... BMW. Futurystyczny design jest bardzo miły dla oka, ale cena już odstrasza (2.5-3 tys zł).

level-10
level-10

To chyba wszystko, o czym pisaliśmy w trakcie trwania targów. Jak sami widzicie, nie było tego zbyt wiele, a jeśli już było, to mało ciekawe. Miejmy nadzieję, że na kolejne tegorocznej imprezie będzie już dużo lepiej.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.