Polacy to smutasy. Nasze zdjęcia instagramowe to potwierdzają

Na podstawie zdjęć z Instagrama powstała lista najszczęśliwszych państw świata. Jak można było się domyślić, Polska jest na szarym końcu.

Warszawa na zdjęciu Asi Szymańskiej
Warszawa na zdjęciu Asi Szymańskiej
Źródło zdjęć: © instagram.com/antyfemina_photo
Marta Wawrzyn

Wczoraj był nie tylko pierwszy dzień wiosny (bo przenieśli), ale i Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Z tej okazji Jetpac, właściciel aplikacji dla podróżników, przygotował ranking najszczęśliwszych państw świata.

Jak zmierzyć szczęście na Instagramie?

Lista powstała w bardzo prosty sposób: Jetpac twierdzi, że przeanalizował 150 mln postów instagramowych w poszukiwaniu uśmiechu. Im większy był odsetek uśmiechniętych zdjęć, tym wyższe jest miejsce w rankingu. Ale na tym nie koniec - dodatkowe punkty można było zarobić za szeroki uśmiech.

Wyniki tego niecodziennego badania są bardzo ciekawe. Najszczęśliwsi ludzie mieszkają w Ameryce Południowej, w krajach, które do najbogatszych nie należą. Najmniej szczęśliwi spośród mieszkańców 124 państw, które znalazły się w rankingu, są wiecznie zapracowani Japończycy i Koreańczycy. Najmniej szczęśliwe kontynenty to Azja i Europa.

A oto pierwsza dziesiątka najbardziej uśmiechniętych krajów świata:

  1. Brazylia
  1. Nikaragua
  1. Kolumbia
  1. Boliwia
  1. Kostaryka
  1. Honduras
  1. Wenezuela
  1. Filipiny
  1. Gwatemala
  1. Meksyk

A co z tą Polską?

Polska znalazła się na 105. miejscu, za Łotwą i tuż przed Mauritiusem. To oznacza, że prawie cały świat uśmiecha się częściej niż Polacy. Po raz kolejny dowiedziono, że jesteśmy smutasami.

Ale nasze wrodzone ponuractwo nie przeszkadza nam robić świetnych zdjęć. Na Gadżetomanii polecaliśmy już najciekawsze profile instagramowe – dwie takie listy znajdziecie tutaj i tutaj. Uśmiechu na nich rzeczywiście niewiele, ale talent jak najbardziej widać.

Obraz
© instagram.com/misscoolpics
Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (6)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.