Polacy to smutasy. Nasze zdjęcia instagramowe to potwierdzają

Polacy to smutasy. Nasze zdjęcia instagramowe to potwierdzają

Warszawa na zdjęciu Asi Szymańskiej
Warszawa na zdjęciu Asi Szymańskiej
Źródło zdjęć: © instagram.com/antyfemina_photo
Marta Wawrzyn
21.03.2014 11:19, aktualizacja: 10.03.2022 11:28

Na podstawie zdjęć z Instagrama powstała lista najszczęśliwszych państw świata. Jak można było się domyślić, Polska jest na szarym końcu.

Wczoraj był nie tylko pierwszy dzień wiosny (bo przenieśli), ale i Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Z tej okazji Jetpac, właściciel aplikacji dla podróżników, przygotował ranking najszczęśliwszych państw świata.

Jak zmierzyć szczęście na Instagramie?

Lista powstała w bardzo prosty sposób: Jetpac twierdzi, że przeanalizował 150 mln postów instagramowych w poszukiwaniu uśmiechu. Im większy był odsetek uśmiechniętych zdjęć, tym wyższe jest miejsce w rankingu. Ale na tym nie koniec - dodatkowe punkty można było zarobić za szeroki uśmiech.

Wyniki tego niecodziennego badania są bardzo ciekawe. Najszczęśliwsi ludzie mieszkają w Ameryce Południowej, w krajach, które do najbogatszych nie należą. Najmniej szczęśliwi spośród mieszkańców 124 państw, które znalazły się w rankingu, są wiecznie zapracowani Japończycy i Koreańczycy. Najmniej szczęśliwe kontynenty to Azja i Europa.

A oto pierwsza dziesiątka najbardziej uśmiechniętych krajów świata:

  1. Brazylia
  1. Nikaragua
  1. Kolumbia
  1. Boliwia
  1. Kostaryka
  1. Honduras
  1. Wenezuela
  1. Filipiny
  1. Gwatemala
  1. Meksyk

A co z tą Polską?

Polska znalazła się na 105. miejscu, za Łotwą i tuż przed Mauritiusem. To oznacza, że prawie cały świat uśmiecha się częściej niż Polacy. Po raz kolejny dowiedziono, że jesteśmy smutasami.

Ale nasze wrodzone ponuractwo nie przeszkadza nam robić świetnych zdjęć. Na Gadżetomanii polecaliśmy już najciekawsze profile instagramowe – dwie takie listy znajdziecie tutaj i tutaj. Uśmiechu na nich rzeczywiście niewiele, ale talent jak najbardziej widać.

Obraz
© instagram.com/misscoolpics
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)