Programowanie na Kinecta niedługo oficjalnie

Gry dedykowane Kinectowi sprawdzają się na imprezach, ale ich twórcy nie wykazują zbyt wielkiej kreatywności. Co innego informatyczne złote rączki. Oni rozpracowali sprzęt Microsoftu bardzo szybko. A niedługo będą mogli na niego programować już oficjalnie.

Programowanie na Kinecta niedługo oficjalnie
Szymon Adamus

Gry dedykowane Kinectowi sprawdzają się na imprezach, ale ich twórcy nie wykazują zbyt wielkiej kreatywności. Co innego informatyczne złote rączki. Oni rozpracowali sprzęt Microsoftu bardzo szybko. A niedługo będą mogli na niego programować już oficjalnie.

16 maja Microsoft udostępni pakiet bibliotek programistycznych (SDK), który pozwoli fanom zer i jedynek na stworzenie własnych aplikacji wykorzystujących kamerę Wielkiego M.

Na oficjalnej stronie Microsoft wymienia takie możliwości pakietu SDK:

  • zaawansowane przetwarzanie audio wraz z systemem wyciszania szumów i echa;
  • lokalizowanie źródła dźwięku;
  • analizowanie danych o odległości od obiektu z kamery Kinecta;
  • \surowe\ dane audio i wideo;
  • rozpoznawanie układu ciał maksymalnie dwóch osób w zasięgu \wzroku\ Kinecta;
  • dokumentacja API i opis architektury SDK;
  • przykładowe kody i demonstracje pokazujące, jak używać SDK.

Paczka jest przeznaczona dla projektów niekomercyjnych. Microsoft udostępnia ją w celach rozwoju technologii i eksperymentowania z możliwościami Kinecta.

Źródło: GazetaMicrosoft

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.