Relacja z napadu na bank na Twitterze

Czy to już nie jest lekka przesada?

robbery
robbery
Grzesiek Powalski

Czy to już nie jest lekka przesada?

Twitter jest szalenie popularny w Stanach Zjednoczonych. Możliwe nawet, że ten serwis mikroblogowy otrzyma Pokojową Nagrodę Nobla za rolę, jaką odegrał podczas wydarzeń w Iranie. Jednak, czy użycie go do zrelacjonowania napadu na bank, nie wydaje się wam dziwne?

Zacznijmy jednak od początku. Niejaka Annemarie Dooling stała w kolejce do okienka w banku HSBC. Nagle wtargnął do niego złodziej. W tym momencie kobieta wzięła telefon i zaczęła publikować kolejne wpisy na Twitterze. Zdała relację z całego napadu.

Najpierw mężczyzna zażądał pieniędzy od kasjera. Gdy ten dał mu 500 USD bandyta uciekł. Po chwili przyjechała policja i zaczęła przesłuchiwać świadków. Pani Dooling publikowała natomiast kolejne posty. W pewnym momencie śledziło ją już ponad dwa tysiące osób.

Mnie zastanawia jednak, dlaczego kobieta nie wezwała policji. Twierdziła ona, że w telefonie BlackBerry, który posiada, ułamał się TrackBall. To zaś uniemożliwiło wysyłanie SMS-ów, e-maili, a także nawiązanie połączenie głosowego. Tłumaczenie raczej pokrętne. A złodzieja jak dotąd nie złapano.

Źródło: Technonews.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.