Rozszerzona rzeczywistość w przymierzalni [wideo]

Czy zdarzyło się Wam kupić jakieś ubranie przez Internet? Choć tanio, czasem człowiek czuje się tak, jakby kupował kota w worku. Być może z tego powodu odzieżowe zakupy przez Internet nie są tak popularne. Znalazł się jednak sposób, żeby temu zaradzić.

Swivel
Swivel
Grzegorz Nowak

Czy zdarzyło się Wam kupić jakieś ubranie przez Internet? Choć tanio, czasem człowiek czuje się tak, jakby kupował kota w worku. Być może z tego powodu odzieżowe zakupy przez Internet nie są tak popularne. Znalazł się jednak sposób, żeby temu zaradzić.

Na targach DEMO Spring 2011 firma Facecake zaprezentowała aplikację, która mogłaby zastąpić tradycyjną przebieralnię. Program korzysta z kamery internetowej i nakłada obraz ubrania na osobę chcącą je przymierzyć. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości można wybrać dostępne w sklepie ubrania oraz akcesoria, a następnie sprawdzić, czy będę pasowały.

Twórcy aplikacji mają nadzieję, że tego typu rozwiązanie będzie popularne wśród sklepów oferujących sprzedaż internetową. Dzięki niemu klient będzie mógł skorzystać z możliwości wirtualnej przymiarki. Być może aplikacja nie zastąpi całkowicie prawdziwych przebieralni, ale może znacząco zaoszczędzić czas, który normalnie trzeba poświęcić na jeżdżenie do sklepów odzieżowych.

Programy rozszerzonej rzeczywistości pozwalające przymierzać wirtualne ubrania nie są specjalną nowością. Z drugiej strony coraz większe zainteresowanie tego typu rozwiązaniami już wkrótce może zmienić sposób robienia zakupów przez Internet.

Swivel - DEMO Spring 2011 - ubergizmo.com

Źródło: ubergizmo.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.