Rząd przypomina Polakom. Możesz dostać nawet 350 zł

Rząd przypomina Polakom. Możesz dostać nawet 350 zł

pieniądze, złoty, banknoty
pieniądze, złoty, banknoty
Źródło zdjęć: © WP | Tomasz Sąsiada
Konrad Siwik
30.11.2022 19:09, aktualizacja: 01.12.2022 08:11

Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że to ostatnia szansa na skorzystanie z programu dofinansowania na zakup dekodera lub telewizora. Polacy planujący zakup wspomnianych urządzeń, do 31 grudnia 2022 roku mogą otrzymać dopłatę w wysokości 250 zł na telewizor oraz 100 zł na dekoder.

Na początku tego roku w Polsce ruszyła długo zapowiadana zmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej. W związku z tym wielu Polaków musiało wymienić swój dekoder lub telewizor na taki, który obsługuje systemu DVB-T2 z kodekiem HEVC, aby móc odbierać darmowe kanały telewizyjne.

Rząd, aby ułatwić Polakom to zadanie, przygotował program dofinansowania na zakup dekodera lub telewizora obsługujący standard DVB-T2. Jeśli do tej pory nie zdążyliście kupić nowego sprzętu, korzystając z rządowej dopłaty, macie na to czas do końca 2022 roku. W przeciwnym razie ta szansa przepadnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wniosek o dofinansowanie na zakup TV lub dekodera

Wniosek w rządowym programie dofinansowania zakupu odbiornika cyfrowego można złożyć na dwa sposoby za pośrednictwem:Formularza online na platformie gov.pl, Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej – lista placówek, gdzie można złożyć wniosek.

Po złożeniu wniosku otrzymacie unikalny kod, który umożliwi realizację dofinansowania. Kod zostanie wysłany na podany w formularzu adres e-mail (jeśli wniosek został złożony online) lub przekazany przez pracownika Poczty Polskiej, w postaci wydruku.

Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem można zrealizować w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Obecnie w programie zarejestrowało się już 1164 przedsiębiorców, co umożliwia realizację świadczenia w 3807 punktach sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce. Cyfryzacja KPRM udostępniła wyszukiwarkę sklepów, w których można zrealizować dofinansowanie.

Konrad Siwik, dziennikarz Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)