Sąd zabronił Microsoftowi sprzedawania Worda w USA

Teksaski sąd uznał, że firma Microsoft nie może legalnie sprzedawać programu Microsoft Word na terenie Stanów Zjednoczonych. Aplikacja narusza rzekomo patenty kanadyjskiej firmy i4i.

Fot. SXC
Fot. SXC
Andrzej Biernacki

Teksaski sąd uznał, że firma Microsoft nie może legalnie sprzedawać programu Microsoft Word na terenie Stanów Zjednoczonych. Aplikacja narusza rzekomo patenty kanadyjskiej firmy i4i.

Mająca swoją siedzibę w Toronto spółka pozwała amerykańskiego giganta. Stwierdziła, że naruszył on należące do niej patenty dotyczące XML, rozszerzalnego języka znaczników, który jest niezależny od platformy - ułatwia więc wymianę dokumentów i danych między różnymi systemami.

Sąd stwierdził, że w związku z naruszeniem patentów Microsoft nie może sprzedawać w USA produktów obsługujących standard XML. Problem polega na tym, że korzystają z niego pliki DOCX i DOCM - a te są stosowane do zapisu danych w Wordzie. Redmond ma 60 dni na wycofanie produktu z rynku.

Wydawca Office'a już zapowiedział apelację. Najprawdopodobniej prędzej czy później dojdzie do ugody. I4i sprzedaje bowiem oprogramowanie zależne od Worda. Cały proces to najprawdopodobniej humbug mający na celu wymuszenie od Microsoftu niemałego odszkodowania.

Źródło: Mashable

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.